Tiktok Takipçi Satın Al

SSL Nedir? Faydaları Nelerdir? En Uygun SSL Sertifikasını Nasıl Temin Edebilirim?

SSL, sitenize giriş yapan kullanıcının ve sitenizin arasında gerçekleştirdiği veri akışını şifrelemeye yarayan bir protokoldür.

SSL sertifikası, iki taraf arasında yapılan veri akışının güvenli ve tahrip edilmeyecek şekilde olmasını sağlayan bir çözümdür. Her SSL sertifikası sitenize özel üretilir ve sitenize göre şifrelenir. SSL sertifikası özellikle e-ticaret sitelerinde kredi kartı bilgilerini korur ve 3. şahıslar tarafından ele geçirilmesini engeller. SSL sertifikasının olduğu sitede yaptığınız bağlantı güvenli ve şifrelidir. Ayrıca SSL sertifikası işlem yapılan tarih çıktısını anlık kontrol eder ve herhangi bir olumsuz durum varsa kullanıcıya uyarı çıkarar yapılan işlemin güvenilir olmadığını iletir. Bu nedenlerle yaptığınız işlemleri güvenli bir şekilde yaptığınızı düşünebilirsiniz.


SSL Nedir? Faydaları Nelerdir? En Uygun SSL Sertifikasını Nasıl Temin Edebilirim?

SSL sertifikasının web sitesine birden fazla faydası vardır. Özellikle 2018 yılından sonra Google, SSL olmayan siteleri “ güvensiz site “ olarak işaretlemektedir. Bu durum başta SEO olmak üzere siteniz için bir çok olumsuzluğa neden olabilir.

Sektör dahilinde doğru olarak adlandırılan büyük bir yanlışta, SSL sertifikalarının sadece kurumsal ve e-ticaret sitelerinde kullanılması gerektiğidir. Kişisel bloglarınız ya da web sitelerinizde de SSL sertifikası kullanılması çok önemlidir. Başta Google sıralaması sonrasında web tarayıcılarında sitenin sorunsuz açılması için web sitenize SSL sertifikası tanımlanmasını gerekmektedir. Comodo SSL ve Geotrust Rapid SSL’lerin tümü %100 SEO ve mobil uyumludur. Alınan sertifikaya göre 10.000$ ile 1.000.000 $ arasında sigorta sağlamaktadır.

SSL Nedir? Faydaları Nelerdir? En Uygun SSL Sertifikasını Nasıl Temin Edebilirim?

Sitenize SSL sertifikası kurduğunuzda artık https olarak açılacaktır. Ayrıca kurulum sonrasında Google sitenizi güvenilir listesine ekleyecek, sitenize giriş yapılan web tarayıcısı da sitenizi “ güvenli bağlantı “ olarak gösterecektir. Bu ekran çıktısı sitenize değer ve prestij katacaktır.

Tüm SSL sertifikalarının site mührü özelliği vardır. Bu özellik sayesinde sitenize satın aldığınız SSL sertifikasının logosunu koyarak kullanıcılarınıza sitenizde SSL olduğunu daha açık bir şekilde gösterebilirsiniz. SSL sertifikaları güçlü şifreleme sağlar. ID onaylama, 2048 bit imzalama ve 256 bitlik şifreleme ile yüksek seviyeli güvenlik sağlamaktadır.

w3techs verilerine göre Comodo SSL, dünyanın en çok satılan SSL sertifika markasıdır. Bu nedenle SSL konusunda dünyanın en büyük oteritesidir. 2018 yılı sonunda Comodo adını Sectigo olarak güncellemiştir. Ancak piyasada halen Comodo ismiyle bilinmektedir.

Comodo’nun yaygın olarak satılan üç adet SSL sertifikası vardır. Bunların en başında Positive SSL gelmektedir. Positive SSL sertifikasını tüm siteleriniz için alabilirsiniz. Bankalara yapacağınız sanal pos başvurusunda Positive SSL kabul edilmektedir ve size 10.000$ sigorta garantisi vermektedir. Alacağınız bu SSL sertifikasını tek domain için kullanabilirsiniz. Birden fazla domain için sertifika ihtiyacınız varsa her domain için ayrı SSL almanız gerekmektedir. Sitenizin altında alt alan adı ( subdomain ) kullanıyorsanız wildcard SSL alabilirsiniz. Alacağınız wildcard SSL ile aynı domain altında açılan tüm alt domainlere tek bir SSL sertifikası üzerinden kurulum yapabilirsiniz.

Bunun için sertifika siparişinizi *.alanadiniz.com olarak geçmeniz gerekmektedir. Bu sertifika Comodo tarafından 10.000$ sigorta ile korunmaktadır. Positive ve wildcard SSL alan adı doğrulaması ile hızlı bir şekilde kurulmaktadır. Belge gereksinimi yoktur. Kurumsal bir yapınız ya da e-ticaret siteniz varsa EV SSL’i tercih edebilirsiniz.

EV SSL size yeşil bar desteği sağlamaktadır. Herhangi bir web tarayıcısından sitenize giriş yapıldığında, alan adınızın yanında yeşil bar ile şirketinizin ismi yazmaktadır. Bu özellik sitenize/projenize ek  güven ve prestij sağlamaktadır. Ayrıca Comodo EV SSL sertifikasına özel 1.000.000$ sigorta bedeli sunmaktadır. EV SSL’in aktivasyon süresi 15 günü bulabilmektedir. EV SSL aktivasyonunda belge gereksinimi vardır. Şirketinizin resmi evrakları kontrol edildikten sonra SSL onayi ve aktivasyonu sağlanabilir.

SSL Nedir? Faydaları Nelerdir? En Uygun SSL Sertifikasını Nasıl Temin Edebilirim?

SSL sertifikalarını internette değişken fiyatlarda bulabilirsiniz. Comodo ve Geotrust firmaları SSL satışı için bayilerine alt veya üst limit koymamıştır. Firma istediği rakama satışını gerçekleştirebilir. SSLSepeti.net Türkiye’de bulunan kullanıcıları için en ucuz fiyata SSL sağlamayı hedefleyen bir oluşumdur.

Comodo ve Geotrust Rapid SSL hizmetlerinin ülkemizde en uygun fiyata satıldığı adrestir. Sizlerde en uygun fiyata SSL sertifika hizmeti almak isterseniz https://www.sslsepeti.net adresini inceleyebilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz.

SSL Nedir? Faydaları Nelerdir? En Uygun SSL Sertifikasını Nasıl Temin Edebilirim? SSL Nedir? Faydaları Nelerdir? En Uygun SSL Sertifikasını Nasıl Temin Edebilirim? SSL Nedir? Faydaları Nelerdir? En Uygun SSL Sertifikasını Nasıl Temin Edebilirim? SSL Nedir? Faydaları Nelerdir? En Uygun SSL Sertifikasını Nasıl Temin Edebilirim? SSL Nedir? Faydaları Nelerdir? En Uygun SSL Sertifikasını Nasıl Temin Edebilirim? SSL Nedir? Faydaları Nelerdir? En Uygun SSL Sertifikasını Nasıl Temin Edebilirim? SSL Nedir? Faydaları Nelerdir? En Uygun SSL Sertifikasını Nasıl Temin Edebilirim? SSL Nedir? Faydaları Nelerdir? En Uygun SSL Sertifikasını Nasıl Temin Edebilirim? SSL Nedir? Faydaları Nelerdir? En Uygun SSL Sertifikasını Nasıl Temin Edebilirim?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu