Bütçeyi Zorlayan SSD Fiyatları Yarı Yarıya Düştü

NAND bellek fiyatlarında yaşanan fiyat indirimleri oyuncu sınıfı ürünlere de yansımaya başladı.

1 TB depolama alanı sunan SSD modellerinin neredeyse 100 dolar seviyelerine kadar indiği görülüyor. NAND bellek fiyatları, geçen sene düşüş trendine girdi. Bu eğilim tabana hayli yayılmaya başladığından oyuncu sınıfı SSD ürünleri de indirimlerden üzerine düşeni almaya başladı.

2018 yılı başlarında yaklaşık 324 dolardan satılan 1 TB kapasiteli SSD’ler, yıl sonuna doğru yarı yarıya değer kaybederek 160 dolardan satılmaya başladı. Bugün ise bu fiyatların 100 dolara kadar gerilediğini görüyoruz.

Bütçeyi Zorlayan SSD Fiyatları Yarı Yarıya Düştü Bilgisayar Haberleri Veri Depolama Teknoloji Haberleri

Bu fiyat düşüşlerinin ardından SSD segmentinde 512 GB ve 1 TB kapasiteli SSD ürünlerine olan ilginin artacağı düşünülüyor. Bu sayede oyuncular çok daha fazla depolama alanına kavuşacak, hızdan da ödün vermeyecek.

Ancak düşüşün bununla sınırlı kalacağını düşünmeyin; zira bu yılın ilk çeyreğinde de NAND bellek yongalarında yüzde 15’e varan indirimler fiyatlara yansıyabilir. Bunun da en büyük nedeni hiç şüphesiz PC satışlarına olan talebin düşüş eğiliminde olması.

kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/cep-yakan-ssd-fiyatlari-yari-yariya-dustu-41120471


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı