Tiktok Takipçi Satın Al

Spotify Politik Reklamları Duraklatacak!

Spotify Cuma günü yaptığı açıklamada, 2020’nin başlarında reklam destekli katmanı, orijinal ve özel Podcast’lerinde siyasi reklamları duraklatacağını ve bu tür reklamları düzgün bir şekilde incelemek için kaynaklara sahip olmadığını söyledi.

Spotify, ABD dışındaki platformlarında reklam sunmaz. Şirket, siyasi reklamlarının ne kadar gelir elde ettiğini söylemeyecek. Ancak Bernie Sanders (D-VT) ve RNC geçmişte Spotify’da reklam yayınlamıştı.


Spotify, 2020 seçimlerine kadar siyasi reklamlarla nasıl başa çıkılacağını kavrayan diğer teknoloji şirketlerine katılıyor. Kasım ayında Twitter, adaylara, siyasi partilere, mevzuata, düzenlemeye veya oy pusulalarına atıfta bulunan ücretli içerikleri yasaklayan siyasi reklam yasağını yürürlüğe koydu. Siyasi eylem komitelerinden ve kuruluştan gelen reklamların Twitter’da da yasaklanması gerekir, ancak platform bazı durumlarda nedene dayalı reklamcılığa izin veriyor.

Google‘ın siyasi reklamcılık üzerindeki kısıtlamaları 6 Ocak’ta dünya çapında geçerli olacak. Kuralları, reklam verenlerin herkese açık seçmen kayıtlarına veya siyasi bağlantılara göre hedeflemelerini kısıtlıyor. Ancak Google yine de coğrafi hedefli siyasi reklamlara, yaş ve cinsiyet gibi demografik özellikleri hedeflenen siyasi reklamlara izin verecek. Google’ın yeni kurallarının siyasi reklamlar üzerinde önemli bir etkisi olması muhtemel. 31 Mayıs 2018’den bu yana, şirket ABD’de 155 milyon dolardan fazla politik reklam yayınladı.

Twitter’ın siyasi reklamları yasaklama kararı, Facebook‘un platformundaki siyasi reklamlardaki ifadeleri gerçekte kontrol etmeyeceği açıklamasına yanıt olarak geldi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu