bayigram.com

Spotify, Podcast Yayınlama Platformu Megaphone’u Satın Aldı

Spotify, podcast lideri olma teklifinde, sürekli büyüyen portföyünün bir parçası olarak Megaphone'u satın aldı.

Spotify, müzik akışı dünyasına uzun zamandır hakim oldu, ancak podcast’ler söz konusu olduğunda büyük hamleler yapıyor.

Bu, Spotify’ın, yayıncıların podcast’lerinden para kazanmalarını kolaylaştırmayı amaçlayan bir podcast reklam platformu olan Megaphone’u satın aldığına dair son duyuruyla devam ediyor.

Spotify, Megafonu Satın Aldı


Megafon kendisini “yayıncılar ve reklamcılar için podcast teknolojisi” olarak tanımlıyor. Hizmet, podcast yaratıcılarının içeriklerini yayınlamaları, para kazanmaları ve ölçmeleri için tasarlanmıştır.

Megafon kullanan bazı markalar arasında Disney, Wall Street Journal, CBS Interactive ve ESPN bulunur. Listelenen şirketlerden biri şimdi onları satın alan şirket: Spotify.

The Verge’nin şirkete yakın kişilerden temin ettiği bir rapora göre Spotify, Megafon satın almak için 235 milyon dolar ödüyor.

Bu, Spotify’ın podcast dünyasında yaptığı ilk büyük satın alma değil. The Joe Rogan Experience gibi podcast’lerin özel dağıtım hakları için milyonlarca dolar ödemenin yanı sıra Gimlet Media, Paracast ve The Ringer gibilerini çoktan yakaladı.

Spotify Neden Megafon İstiyor?

Spotify, Podcast Yayınlama Platformu Megaphone'u Satın Aldı

Bu anlaşma, Spotify’ın Streaming Ad Insertion (SAI) adlı teknolojisi etrafında dönüyor. Spotify’ın erişimini ve verilerini kullanarak şirket, bir podcast’i kimin dinlediğini anlayabilir (yaş, cinsiyet ve dinleme davranışı gibi içgörülere dayanarak). Daha sonra bu verileri gerçek zamanlı olarak bir podcast’e reklam eklemek için kullanabilir.

For the Record’da detaylandırıldığı üzere SAI, Megafon’da yayıncıların kullanımına sunulacak. Bu, üçüncü şahısların kullanımına ilk kez sunuluyor.

Bu, yayıncıların, platformun getirdiği reklam bilgilerine erişmek istiyorlarsa podcast’lerini barındırmak veya dağıtmak için Megafon ödemeleri gerekeceği anlamına gelir – bu, yalnızca Spotify’dan SAI verilerini değil, aynı zamanda reklamı gösteren analitiği de içerir. Duymak.

Bu, reklamlarının erişimini veya gerçek dönüşüm oranının ne olduğunu bilmekte zorlanan reklamverenlerin sorunuyla uzun süredir uğraşan geleneksel podcast reklamcılığından farklıdır.

Spotify, 2020’nin ikinci çeyreğinde toplam aylık ortalama kullanıcılarının% 22’sinin podcast’lerle etkileşime girdiğini ve podcast reklam gelirinin yıldan yıla neredeyse% 100 arttığını söylüyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu