Tiktok Takipçi Satın Al

Büyük İddia: Source 2 Oyun Motoru CS:GO’ya Geliyor!

Valve’ın 2015 yılında duyurduğu yeni oyun motoru Source 2, en popüler FPS oyunlarından biri CS:GO’ya gelecek gibi duruyor.

CSGO hayranları bunu uzun zamandır istiyorlardı ve Valve ise yakın zamanda Source 2 oyun motorunu oyuna entegre edecek gibi duruyor. Source 2, yakın zamanda CS:GO ‘ya mı geliyor?


Kaynak kodları için son sızıntı CSGO tarihleri 2017/18 muhtemelen Weibo CSGO için Source 2 hemen altında 3 hafta içinde geliyor olabilir.

Source 2, bir süredir Counter-Strike: Global Offensive ile birlikte anılıyordu. Weibo’da gündeme gelen bir iddiaya göre CS:GO, 18 Mayıs tarihinde Source 2 oyun motoruna geçiş yapacak.

Valve, oyuncuların gözünde çok başka bir konumda. Dünyanın en büyük dijital oyun platformu Steam’in sahibi olmasının yanı sıra Dota, Half-Life ve Counter-Strike gibi oyunların geliştiricisi olarak da biliniyor. Yani oyun dünyasına epey efsanevi oyunlar eklemiş durumda.

İlk Counter-Strike oyunu 1999 yılında oyuncularla buluştu ve o yıldan bugüne çok yol kat edildi. Son eseri de CS:GO elbette. Valve halen CS:GO’ya yenilikler getirme, üstüne bir şeyler katma peşinde olması oyuncular tarafından da takdir ediliyor. 2012 yılında çıkan CS:GO, halen günümüzde en çok oynanan oyunların başında geliyor. Popülerliğini koruyan Counter-Strike: Global Offensive, 18 Mayıs 2020 tarihinde Source 2 oyun motorunu kullanacak olması oyuncular tarafından beğenildi.

Büyük İddia: Source 2 Oyun Motoru CS:GO'ya Geliyor!

Source 2, yakın zamanda CS:GO’ya mı geliyor?

Valve şu ana kadar çıkardığı oyunlarında oyun motoru konusunda zaman zaman değişiklikler yapmış bir şirket olduğunu biliyoruz. Valve’ın en son geliştirdiği oyun motoru “Source 2“ydi. 2015 yılında duyurulan Source 2, karşımıza ilk kez Dota 2 ile çıkmıştı. Şirket, yeni oyun motorunu Dota Underlords ve Half-Life: Alyx oyunlarında da kullandı.

Source 2 motorunda nasıl görünebileceği ile ilgili örnekler oluşturmaya başladılar. Ancak yeni ortaya atılan bazı iddialara göre Source 2, kısa bir süre sonra CS:GO’ya gelecek.

Weibo kullanıcısı olan oOMeowthOo, Source 2’nin 18 Mayıs’ta geleceğini öne sürüyor. Hangi yılda açıkça belirtilmemesine rağmen 2020’de olma olasılığı daha fazla. B5 weibo blogundan da “Resmi CSGO Savaş platformu” olduğu belirtiliyor. Son olarak Valve, Source 2 motorunu CS:GO’ya eklemiş durumda. Hatta oyunun 18 Mayıs itibarıyla güncelleneceği ve Source 2 motoruna taşınacağı söyleniyor. Oyuncular tarafından bu güncelleme sonrasında oyunun sistem gereksinimleri değişecek mi merak konusu oldu.

 

Büyük İddia: Source 2 Oyun Motoru CS:GO'ya Geliyor!

Büyük İddia: Source 2 Oyun Motoru CS:GO'ya Geliyor!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu