Tiktok Takipçi Satın Al

Sosyalleşin, Ücretsiz Kitap Kazanın: Normal Sözlük

Türkiye’de açılmış olan ilk küfürsüz olan normalsozluk.com hakkında hiçbir yerde bulamayacağınız bilgileri bu makalemizde sizlere sunuyoruz.

Sözlük 2020 Kasım ayında açıldı. Açıldığı tarihten itibaren oldukça ciddi talep görerek ekşi sözlük’ten sonra Türkiye’nin en aktif ikinci sözlüğü pozisyonuna yerleşti. 


Bunu devasa reklam bütçeleri ile de yapmadılar. Üyelerine ücretsiz kitap hediye ederek gerçekleştirdiler. Bu zamana kadar 250’yi aşkın üyesine ücretsiz kitap gönderen normal sözlük’ün, sözlük kütüphanesi adını verdikleri bir de devasa kütüphaneleri bulunuyor.

Üyeleri sözlük kütüphanesinden dilediği kitabı seçerek, talepte bulunuyor. Yaklaşık 3 iş günü içerisinde kargo adresine ulaşarak bedava kitap sahibi oluyor.

Normal sözlük’te kitap kazanmanın yanı sıra, üyelerine kocaman bir sosyalleşme alanı da sunuyor. Küfürsüz bir konseptte ve kitaplar ile ilgili üyelerin arasında kaliteli bir sosyalleşme alanı mevcut. Sözlüğün kulüpleri bulunuyor. Bu kulüplerden bazıları; 

Normal Sözlük Kulüpleri

  • Edebiyat kulübü, 
  • Bilim-Sanat kulübü,
  • doğa-gezi kulübü,
  • kitap kulübü,
  • oyun kulübü,
  • spor kulübü

Sosyalleşin, Ücretsiz Kitap Kazanın: Normal Sözlük

İlgi alanınıza göre yukarıdaki kulüplerden dilediğiniz bir tanesine katılarak size yakın insanlarla temasta olabilirsiniz. Aynı zamanda normal sözlük’ün bir diğer özelliği olan sözlük radyosundan da kısaca bahsetmek istiyorum.

Üyelerine canlı yayınlar yapmasını sağlayan sözlüğün bir de radyosu var. Hemen hemen her akşam, sözlükte harikulade radyo programları oluyor. Üye olduktan sonra dilerseniz sizler de bir radyo programı oluşturup, bütün sözlüğe kendinizi dinletebilirsiniz.

Dilerseniz de radyo sahibinin izni doğrultusunda hali hazırda var olan radyo programlarına konuk olarak katılabilirsiniz.

Normal Sözlük’e kayıt olmaya karar verdiyseniz, bilmeniz gereken birkaç kısa dipnot var. Bunlardan birincisi, bu sözlük küfürsüz bir konseptte yayın hayatını sürdürüyor. 

Günlük hayatta küfür kullansanız dahi, bunu sözlük ortamına taşımak pek hoş karşılanmaz ve cezaya muhatap olabilirsiniz.

Aynı zamanda, içeriye herkesi alıp kaliteyi düşürmekten çekindikleri için çaylaklık sistemi denen bir sistem geliştirmişler. Sizlerden öncelikle 5 adet içerik girmenizi istiyorlar. Bu 5 içeriği bir iki gün içerisinde değerlendirdikten sonra, yazarlık için bir sakınca barındırmıyorsanız yoksa (küfür vs) üyeliğinizi onaylıyorlar. 

Bedava kitap ve yukarıda yazmış olduğumuz daha birçok farklı özellik için normal sözlük’e aşağıdaki linkten kayıt olabilirsiniz. Son olarak, bu sözlüğün zaman zaman oldukça ciddi ve geniş katılımlı yardım organizasyonları düzenlediğini de belirtmek isterim. 

Köy okullarına kitap yardımı, kimsesiz çocuklara kıyafet yardımı, hayvan barınaklarına mama yardımı gibi organizasyonları başarı ile gerçekleştirdiler.

Kayıt olmak isterseniz : https://normalsozluk.com/kayit-ol

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu