Tiktok Takipçi Satın Al

Sony, Yepyeni 12-24mm Lenslerini Duyurdu

Sony, sabit F2.8 diyafram açıklığına sahip geniş açılı zum lensi 12-24mm G Master ile full-frame lens serisini genişletti.

Sony, FE 12-24mm F2.8 GM (model SEL1224GM) geniş diyafram açıklığına sahip ultra-geniş açılı zum lens ile full-frame lens serisine heyecan uyandıran bir ekleme yaptığını açıkladı.


Bu kompakt ve çok amaçlı lens, manzara, yıldızlı gökyüzü ve mimari yapıları fotoğraflamak için ideal olmasının yanı sıra ultra-geniş açılar kullanmak isteyen aktif spor fotoğrafçılarına da ekstra mobilite sağlıyor.

Sony’nin amiral gemisi olan G Master serisi lensler arasında yer alan ürün ile kullanıcılar, F2.8 sabit diyafram açıklığına sahip ultra geniş 12mm görüş açısı ve güzel bokeh efektleri sayesinde olağanüstü görüntü kalitesi elde edeceklerinden tam anlamıyla emin olabiliyor.

FE 12-24mm F2.8 GM’in piyasaya sunulması ile Sony’nin G Master serisi lenslerinin F2.8 yelpazesinde artık netleme uzaklığı 12mm’den tam 200mm’ye kadar uzamış ve 12mm’de F2.8 ile dünyanın en geniş açılı zum olanağı elde edilmiş oldu.

Yeni yaratıcı ifade biçimlerine kapı açan bu netleme uzaklığı ile mesafeyi vurgulamak ve insan gözünün kapsama alanını aşan dinamik perspektifler yaratmak mümkün hale geldi.

Sony, Yepyeni 12-24mm Lenslerini Duyurdu

FE 12-24mm F2.8 GM içerisinde hem bugünün hem de geleceğin fotoğraf makinası gövdelerinin hız performansı ile uyumlu olabilmesi için dört orijinal yüksek hızlı, yüksek itme kuvvetli XD (extreme dynamic) Lineer Motor yer alıyor.

Lensin netleme gruplarının her biri için iki motor bulunması, otomatik netlemenin hızlı ve hassas olmasını mümkün kılıyor. Yeni kontrol algoritmaları XD Lineer Motor sisteminin tepkisini maksimize ederken iki netleme grubu arasında hatasız senkronizasyon sağlıyor. Aynı zamanda operasyon en az vibrasyon ile son derece sessiz şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Geniş lens elemanlarına ve en kıvrımlı parça yüzeylerine eşit seviyede uygulanabilen yeni Nano AR Kaplama II, ilk kez FE 12-24mm F2.8 GM üzerinde kullanıldı. Bu kaplama, dahili yansımaları önlüyor, parlamaları minimize ediyor ve net, keskin görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Lensin geniş görüş açısına rağmen Nano Ar Kaplama II, görüntünün tamamında, zor ışıklar altında bile yüksek netlik ve kontrast sunuyor.

Film çekimi

Tüm netleme mesafelerinde sabit F2.8 maksimum diyafram açıklığı, zum yaparken pozlamanın istikrarlı olmasını mümkün kılıyor. Dolayısıyla bu, deklanşör hızının ve ISO hassasiyetinin film çekerken tutarlı kalabilmesi anlamına geliyor.

F2.8 sabit diyafram açıklığı ile full-frame biçiminde 12mm görüş açısı ile film çekebilmenin getirdiği yaratıcılık fırsatları sonsuz. Bunun da ötesinde, bir APS-C fotoğraf makinesi ya da bir Super 35 görüş açısı ile birlikte kullanıldığında zum kapsamının geniş ucu 18mm’ye denk düşerek film çekimi için oldukça kullanışlı bir zum kapsamı sağlıyor.

Sony, Yepyeni 12-24mm Lenslerini Duyurdu

Profesyonel Kontrol

Yalnızca 847 gram ağırlığındaki FE 12-24mm F2.8 GM, fotoğraf çekiminde tam anlamıyla profesyonel kontrol sağlayan pek çok özelliğe sahip. Bunlar arasında, çekim yaparken kolaylık sağlayacak şekilde konumlandırılmış kişiselleştirilebilen netleme tutma düğmesi, netleme modu değiştirme anahtarı, zum halkası ve netleme halkası yer alıyor. Lineer Tepkili MF, manuel netleme yaparken netleme halkasının en ince ayarlara bile doğrudan tepki vermesini sağlıyor ve böylelikle anında ve hassas kontrol hissi elde ediliyor.

Lens, toza ve neme karşı dayanıklılık özelliğine sahip. Ön lensin flor kaplaması, suyu, yağı ve diğer kirletici unsurları itiyor ve aynı zamanda lens yüzeyinden parmak izlerini silmeyi kolaylaştırıyor.

Arka filtre tutacağı, genişletilmiş ifade kapasitesi açısından ihtiyaç duyulan standart tabaka tipi ND renk düzeltme filtresi ve diğer filtrelerin yerleştirilebilmesine uygunluk gösterirken, tabaka filtreler için bir kesim şablonu lens ile birlikte sunuluyor.

Sony, Yepyeni 12-24mm Lenslerini Duyurdu

Sony, Yepyeni 12-24mm Lenslerini Duyurdu Sony, Yepyeni 12-24mm Lenslerini Duyurdu Sony, Yepyeni 12-24mm Lenslerini Duyurdu Sony, Yepyeni 12-24mm Lenslerini Duyurdu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu