Sony Xperia XA2 Android Pie Güncellemesi - TeknoDiot.com

Sony Xperia XA2 İçin Android Pie Güncellemesi Yolda

Abone Ol 

Geçen yıl ekim ayında, Sony, Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra ve Xperia XA2 Plus akıllı telefonlarının 4 Mart 2019 tarihinden itibaren Android 9.0 Pie güncellemesi alacağını açıklamıştı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Android Pie, güncellemenin önümüzdeki ayın başlarında planlandığı gibi yayına girme ihtimalinin yüksek olduğunu öne sürüyor. Android 9.0 Pie çalışan Sony Xperia XA2 H3113 varyantı Geekbench’te 853 puanlık tek çekirdek puan ve 3.966 puanlık çoklu çekirdekli puanı aldı.

Akıllı telefonun Android Oreo’daki kıyaslama performansıyla karşılaştırıldığında, çok çekirdekli biraz alt kısımda kalıyor. Daha önce de belirtildiği gibi, Xperia XA2 Geekbench listesi, akıllı telefon için kararlı Android 9.0 güncellemesinin gelecek ayın başlarında çıkmaya hazır olacağını gösteriyor. Belirli pazarlarda, Xperia XA2 sahipleri 4 Mart’tan itibaren güncellemeyi almaya başlayacak. Ancak, güncellemenin ilk gün yalnızca az sayıda kullanıcı tarafından kullanılabilir olması bekleniyor. 

[sp-related style=”light” id=”37470″]

Sony Xperia XA2 İçin Android Pie Güncellemesi Yolda

Sony‘nin güncellemeyi daha büyük bir kullanıcı grubuna göndermesi birkaç gün sürebilir. Xperia XA2 ile birlikte, güncelleme aynı gün Xperia XA2 Ultra ve Xperia XA2 Plus akıllı telefonlar için de dağıtılmaya başlayacak. Android Pie güncellemesi, cihazınızı daha sezgisel hale getirmeyi amaçlayan birçok yeni özellik ve geliştirme getirecektir. 

Adaptive Battery özelliği ile, çok sık kullanılmayan uygulamaları belirleyerek pil ömrünüzü uzatabileceksiniz. Benzer şekilde, Adaptive Brightness (Uyarlanabilir Parlaklık) özelliği, farklı ışık ayarlarında kullanıcı manuel ayarlarını alarak ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlar. Diğer önemli özelliklerden bazıları arasında yeni bir düzenlenmiş kamera uygulaması, güncellenmiş rahatsız etme özelliği, yenilenmiş bildirimler ve daha fazlası Android Pie güncellemesi ile Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra veXperia XA2 Plus kullanıcılarını bekliyor olacak.

Göz atın:   Sony Xperia XZ3 ve XZ2 Modelleri Android 10 Güncellemesi Aldı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu