«
Sony Xperia XA2 İçin Android Pie Güncellemesi Yolda Akıllı Telefon Haberleri Android Haberleri

Geçen yıl ekim ayında, Sony, Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra ve Xperia XA2 Plus akıllı telefonlarının 4 Mart 2019 tarihinden itibaren Android 9.0 Pie güncellemesi alacağını açıklamıştı.

Android Pie, güncellemenin önümüzdeki ayın başlarında planlandığı gibi yayına girme ihtimalinin yüksek olduğunu öne sürüyor. Android 9.0 Pie çalışan Sony Xperia XA2 H3113 varyantı Geekbench’te 853 puanlık tek çekirdek puan ve 3.966 puanlık çoklu çekirdekli puanı aldı.

Akıllı telefonun Android Oreo’daki kıyaslama performansıyla karşılaştırıldığında, çok çekirdekli biraz alt kısımda kalıyor. Daha önce de belirtildiği gibi, Xperia XA2 Geekbench listesi, akıllı telefon için kararlı Android 9.0 güncellemesinin gelecek ayın başlarında çıkmaya hazır olacağını gösteriyor. Belirli pazarlarda, Xperia XA2 sahipleri 4 Mart’tan itibaren güncellemeyi almaya başlayacak. Ancak, güncellemenin ilk gün yalnızca az sayıda kullanıcı tarafından kullanılabilir olması bekleniyor. 

  • Sony Xperia XA2 İçin Android Pie Güncellemesi Yolda Akıllı Telefon Haberleri Android Haberleri

    Nokia ve MediaTek, Helio M70 5G Modem Testini Tamamladı

Sony Xperia XA2 İçin Android Pie Güncellemesi Yolda Akıllı Telefon Haberleri Android Haberleri

Sony‘nin güncellemeyi daha büyük bir kullanıcı grubuna göndermesi birkaç gün sürebilir. Xperia XA2 ile birlikte, güncelleme aynı gün Xperia XA2 Ultra ve Xperia XA2 Plus akıllı telefonlar için de dağıtılmaya başlayacak. Android Pie güncellemesi, cihazınızı daha sezgisel hale getirmeyi amaçlayan birçok yeni özellik ve geliştirme getirecektir. 

Adaptive Battery özelliği ile, çok sık kullanılmayan uygulamaları belirleyerek pil ömrünüzü uzatabileceksiniz. Benzer şekilde, Adaptive Brightness (Uyarlanabilir Parlaklık) özelliği, farklı ışık ayarlarında kullanıcı manuel ayarlarını alarak ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlar. Diğer önemli özelliklerden bazıları arasında yeni bir düzenlenmiş kamera uygulaması, güncellenmiş rahatsız etme özelliği, yenilenmiş bildirimler ve daha fazlası Android Pie güncellemesi ile Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra veXperia XA2 Plus kullanıcılarını bekliyor olacak.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *