6 Kameralı Sony Xperia 3 Özellikleri Ortaya Çıktı

Sony Xperia 3 özellikleri ortaya çıktı! 12GB RAM’li ilk Sony Xperia olan cihaz Geekbench’te tespit edilmiş oldu.

2020 için yeni bir amiral gemisi olan Sony Xperia 3 hakkında bazı söylentiler ortaya çıktı. Snapdragon 865 yonga seti ve 12GB RAM gösteren Geekbench’te ortaya çıktı.


Yongaseti söylentilerde daha önce de belirtilmişti. Bununla birlikte, RAM kapasitesi, Sony Xperia 1’in iki katıdır.

Geekbench 4, sonuçlarında Snapdragon 865 işlemcili şekilde anakartın yongasının kod adı “Kona” olarak bildirilmiş durumda. Ayrıca Android 10 ile kutudan çıkacağı söylenmekte.

6 Kameralı Sony Xperia 3 Özellikleri Ortaya Çıktı

Sony Xperia 3 özellikleri

Sony Xperia 3 modeli şu ana kadar tanıtılan Xperia modellerinin arasında en iddialı model olduğunu söyleyebiliriz. 6 arka kameralı olmasının yanı sıra 12 GB RAM ve daha geçen hafta tanıtılan Snapdragon 865 işlemcisi ile göz dolduracak gibi duruyor.

PM-1310 bölümü kafa karıştırıcı olabilir, ancak bu ad SonyMobile.com’da barındırılan bu desteklenen cihazlar listesinde görülebilir. Xperia 1’in PM-122X olduğuna dikkat edin, bu yalnızca Sony tarafından kullanılan bir OEM Kimlik adlandırma şemasıdır.

6 Kameralı Sony Xperia 3 Özellikleri Ortaya Çıktı

Gördüğünüz gibi, telefonun dört sürümü var, en iyi model 5G bağlantısını destekleyecek. Sony kavisli bir sırtına geri dönebilir. Ayrıca ekran çözünürlüğünü QHD olarak duyduk, nasıl göründüğünü göreceğiz.

Sony Xperia 3; akıllı telefonların performansını ölçmek için bir kıstas haline gelen Geekbench 4.4.2 testinde tek çekirdek yük altındayken 4261 puan, sekiz çekirdeğin tamamı yük altındayken de 134222 puan elde etti. Ayrıca yeni amiral gemisinin, selefi Xperia 1’den tam 2 kat daha fazla sistem belleğine (12 GB RAM) sahip olacağı da test sonuçlarının bizlere verdiği bilgiler arasında.

Tepe modeli 6 arka kamera, 5G desteği, Snapdragon 865 yonga seti ve QHD ekranla geleceği ortaya çıkan Sony Xperia 3’ün Şubat ayında düzenlenecek MWC 2020’de tanıtılması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu