Tiktok Takipçi Satın Al

Sony, Epic Games’e 250 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Japonya merkezli dev şirket Sony, Epic Games’e 250 milyon dolar yatırım yaptı.

Şimdi Japon şirketi Sony, Fortnite oyununun arkasındaki şirket Epic Games’e 250 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını açıkladı. Bu yatırımla Epic Games şu ana kadar 1.83 milyar dolar topladı. 


Bu anlaşma, Sony ve Epic’in, Sony’nin eğlence varlıkları ve teknolojisi portföyü ve Epic’in sosyal eğlence platformu ve dijital ekosistemiyle işbirliğini genişleterek tüketiciler ve içerik oluşturucular için benzersiz deneyimler yaratmasını sağlayacak.

Sony, Epic Games‘te yaklaşık yüzde 1,4’lük bir azınlık hissesi alıyor ve bu da oyun şirketine 17,86 milyar dolar değerinde. Epic, oyunlarını hala diğer platformlarda yayınlayabileceğini de doğruladı.

Sony, Epic Games'e 250 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Epic Games gelişmeye devam ediyor

Epic’in kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney, “Sony ve Epic hem yaratıcılık ve teknolojinin kesiştiği noktada işletmeler inşa etti, hem de oyunun birleşmesine yol açan gerçek zamanlı 3D sosyal deneyimler vizyonunu paylaşıyoruz. Film ve müzik. Birlikte tüm tüketiciler ve içerik oluşturucular için daha açık ve erişilebilir bir dijital ekosistem oluşturmaya çalışıyoruz. ” açıklamalarında bulundu.

Epic ayrıca birçok oyun oluşturmak için temel bir araç olan Unreal Engine’in geliştiricisidir. Birkaç hafta önce Epic, Sony PlayStation 5’te çalışan yeni Unreal Engine 5 grafiklerini sergiledi. 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu