Tiktok Takipçi Satın Al

Sony, 60 Yıl Sonra İsim Değişikliğine Gitti

Sony, 60 yılı aşkın bir süre içinde adını ilk kez değiştirecek. İşte Sony’nin yeni ismi;

İsim değişikliği Nisan 2021’de geçerli olacak. Sony, Japonya’dan çok uluslu bir şirket. Ana işi elektronik ürünlerin geliştirilmesidir. 1946 yılında Jing Shenda ve Shoda Morita tarafından kuruldu. Jing Shenda, teknoloji araştırma ve geliştirmede bir geçmişe sahipken, halkla ilişkiler ve pazarlamada iyidir.


Cuma günü yapılan yıllık hissedarlar toplantısında hissedarlar şirket adının “Sony Group” olarak değiştirilmesi teklifini onayladılar. Bu, şirketin ilk kez 60 yılı aşkın bir süredir adını değiştirecek. İsim değişikliği, daha geniş bir kimlik konumlandırmasına yol açacaktır. Daha önce de söylediğimiz gibi, elektronik geliştirme Sony’nin ana işi.

Yapılan açıklamalara göre Sony’deki isim değişikliği, önümüzdeki nisan ayında hayata geçecek. Yani 2021 yılı, Japonya merkezli teknoloji devi için büyük değişikliklerin olacağı bir yıl olacak. Ancak bu isim değişikliğinin kafalarda bir karışıklık oluşturmaması gerekiyor. Çünkü Sony, işlerin yolunda gittiğini ve alınan kararın kötü bir nedenden kaynaklanmadığını ifade ediyor.

Nisan 2021’de Sony Group olacak

Sony, 60 Yıl Sonra İsim Değişikliğine Gitti

Yeniden markalaşma, finansal hizmetler ve diğer işletmelerdeki çabalarını artıracağı anlamına geliyor. Hedef, bu diğer işleri elektronikle eşit hale getirmektir.

Sony’nin asıl adı “Tokyo Telecommunications Industry Co., Ltd.”. Ancak bu isim 1958’de “Sony” olarak değiştirildi. O zamanlar “Sony”, kurucu ortak Shoda Morita’nın küresel bir marka yaratma tutkusunu temsil ediyor. Yoshida, yaklaşan değişikliklerin şirketi bir sonraki yeni aşamaya taşıyacağına inanıyor. Son olarak vvinizi veya işyerinizi, kamera sistemleri ile güvence altına alabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu