Tiktok Takipçi Satın Al

Snapchat, TikTok’un En Yeni Rakibi Spotlight’ı Başlattı

Daha fazla içerik oluşturucunun ilgisini çekmek için Snapchat, kullanıcılara en iyi klipleri oluşturmak için 1 milyon dolarlık bir kesinti vaat ediyor.

Snapchat, büyüyen dev olan TikTok‘a yanıtını yeni başlattı. Yeni sekmesi Spotlight, Snapchat’teki en eğlenceli videoların derlenmiş bir akışını içerecek.

Snap Newsroom’daki bir gönderi , Snapchat’ın TikTok’u bir üste çıkarma girişimi olan Spotlight’ı açıkladı. Gündem sekmesi, Snapchat’in “Snapchat topluluğu tarafından oluşturulan en eğlenceli Snap’lere ışık tutabileceği” bir yerdir.


Snapchat, Spotlight’ı haberler veya açıkça politik içerik için bir alan değil, bir eğlence platformu olarak etiketliyor. Bu, TikTok’ta gördüğünüz videolar gibi, Spotlight’ta komik, yaratıcı içerik görme olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir.

İçeriğinizi Spotlight’ta almak istiyorsanız, platforma en iyi Snap’lerinizi göndermeniz gerekir. Snap’larınız 60 saniyeye kadar uzunlukta olabilir ve sesli dikey videolar olmalıdır. Snapchat ayrıca altyazılar, GIF’ler ve lensler eklemenizi de teşvik eder.

Snapchat, popüler içerik oluşturmayı başaran kullanıcılar için bile bir teşvik sağlıyor. Spotlight’taki en iyi Snapchat kullanıcıları, günlük olarak 1 milyon dolarlık bir ödül alacak. Programa hak kazanmak için en az 16 yaşında olmanız ve içeriğinizin Snapchat Topluluk Kurallarına uyması gerekir.

Ne kadar kazanacağınıza gelince, bu, videonuzun diğer Gündemdeki Snap’lere kıyasla tek bir günde kaç kez görüntülendiğine bağlıdır. Snapchat, bu promosyonun “2020’nin sonuna kadar ve potansiyel olarak ötesinde” süreceğini söylüyor.

Ancak, yalnızca diğer kullanıcıların içeriğinin keyfini çıkarmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Sadece Spotlight bölümüne gidin ve Snaps beslemesinde gezinebilirsiniz. Platform, gördüğünüz Snap’leri daha önce görüntülediğiniz videolara, geçmişte hangi videolarla etkileşim kurduğunuza ve belirli videoları ne kadar süre izlediğinize göre uyarlayacaktır.

TikTok Daha Fazla Rekabetle Yüzleşiyor

Spotlight bir TikTok taklidi gibi görünse de, farklılıkları var. Belki de en büyük fark, Gündemdeki Snaps’e eklenen oluşturucunun adını her zaman göremeyecek olmanızdır.

Platform, yalnızca Snapchat profili herkese açıksa oluşturucunun kullanıcı adını gösterecektir. Bu ilk başta biraz tuhaf olabilir, özellikle de en sevdiğiniz yaratıcıları TikTok ve Instagram’da takip etmeye alışkınsanız.

Snapchat, TikTok’tan ilham alan tek platform değil. Instagram, özellikle kısa biçimli videolar için bir bölüm olan Makaralar oluşturarak TikTok’un izinden gitti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu