Tiktok Takipçi Satın Al

Salesforce Workplace App, Slack’i 27,7 Milyar Dolara Satın Aldı

Slack, 27,7 Milyar Dolara Satıldı!

Bulut bilişim devinin Slack’i satın alması muazzam bir teknoloji şirketi geliştirdi. Salesforce, popüler iş yeri ve organizasyon sohbet uygulaması Slack’i tahmini 27,7 milyar dolara satın alıyor.

Anlaşma, 2020’nin en büyük ticari satın alımlarından biri olacak ve Salesforce’un halihazırda önemli olan pruvasına bir dizi daha eklediğini görecek.


Anlaşma, Microsoft’un LinkedIn için ödediği 26,2 milyar doları aştı ve Salesforce’u bulut bilişim sektörüne hakim birkaç şirketten biri haline getirdi.

Salesforce Neden Slack Satın Alıyor?

Salesforce, diğer şeylerin yanı sıra dünyanın en popüler müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) araçlarından birini sunan bir bulut bilişim yazılımı şirketidir. Salesforce’un yazılım dizisinde eksik olan bir şey, özel bir sohbet uygulamasıydı. Ancak, bu pozisyon şimdi dolduruldu.

Salesforce Workplace App, Slack'i 27,7 Milyar Dolara Satın Aldı 1

Birleşme, şirket içinde daha fazla hizmet getirmeye odaklanıyor. Kullanıcıların Salesforce hizmetlerinden ayrılması gerekmiyorsa, bunları kullanarak daha fazla zaman ve daha fazla para harcarlar. Çoğu yazılım lisansı, Slack’i Salesforce modeline güzel bir şekilde bağlayan bir Hizmet Olarak Yazılım modeline taşındı.

Yazma sırasında, platformların nasıl entegre edileceği konusunda çok az şey biliniyor, ancak Slack, ücretsiz ve premium platformlarında yaklaşık 12 milyon kullanıcıyla birlikte geliyor.Salesforce için de satın alma işlemi yapmak için iyi bir zaman.

2019’da halka açıldığından beri Slack, değerinin yaklaşık yüzde 40’ını kaybetti. Şirket, 2020’nin ilk iki çeyreğinde 147,6 milyon dolar zarar bildirdi ve COVID-19 salgınının getirdiği bulut bilişim ve uzaktan iletişim hizmetlerindeki patlamayı kaçırdı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu