Tiktok Takipçi Satın Al

SK Hynix, 2H 2021’de DDR5 Bellek Üretimini Onayladı

DDR5 belleğin üretimi, önümüzdeki aylarda stokların isabet ettiği rafları görebilir.

SK Hynix’in 2021’in ikinci çeyreğindeki bir mali raporu sırasında, DRAM üreticisinin DDR5 RAM modüllerinin seri üretimine başlayacağı haberi ortaya çıktı.


En yeni RAM kitleri muhtemelen hem Intel hem de AMD’nin yeni nesil platformları tarafından kullanılacak ve daha verimli ve daha düşük voltajlı bir ton daha fazla performans sunacak.

SK Hynix, 2021’in İkinci Yarısında DDR5’in Seri Üretimine Başlayacak

DRAM üreticisi, üretimin 2021’in 2. yarısında başlayacağı 2. çeyrek mali raporu sırasında seri üretime başlama planlarını doğruladı. Bu haberle, şirketin ilk DDR5 bellek modüllerini ortaklarına sunmaya başlayabileceğini tahmin edebiliriz. önümüzdeki aylar. SK Hynix ayrıca EUV litografi kullanılarak seri üretilen 1anm DRAM yongalarını tedarik etmeye başlayacaklarını duyurdu. Son olarak, DRAM üreticisi, 64 GB’ı aşan kapasitelere sahip yüksek kapasiteli sunucu DRAM’lerine de odaklandığını belirtti.

SK Hynix’ten bir sözcü şöyle diyor:

“ SK hynix, DRAM için 64 Gigabayt’tan (GB) büyük yüksek kapasiteli sunucu DRAM’lerinin satışlarını artırmayı planlıyor. Ek olarak Şirket, EUV ekipmanı ile seri üretilen 1anm DRAM’lerini ve DDR5 DRAM’in seri üretimine bu yılın ikinci yarısında başlayacağını açıkladı.”

Çift Bant Genişliği Sunacak DDR5 Bellek

SK Hynix, 2H 2021'de DDR5 Bellek Üretimini Onayladı

SK Hynix, DDR5 belleğin, daha düşük bir voltaj kapasitesinde de olsa, günümüzün DDR4’ünün bant genişliğinin iki katından fazlasını sunmayı hedeflediğini belirtiyor.

2013’te DDR3’ten DDR4’e geçişin bant genişliğinde %33’lük bir artış (1600 Mbps’den 2133 Mbps’ye) gördüğünü belirtiyorlar. Ancak DDR5 için hedef, DIMM başına bant genişliğinde %50’den fazla bir artış elde etmektir. Oranların 4800 MT/s’ye ulaşması bekleniyor.

Daha fazla bant genişliğinin yanı sıra gelecekte de daha hızlı bellek modülleri bekleyebiliriz – diğer üreticilerin araştırma aşamasında 10.000 MHz’in üzerinde hızlar bildirmesiyle – elbette bunu bir tutam tuzla alın. Bellek kapasitesi, DDR5 için 4800 MT/s ve 5600 MT/s olarak derecelendirilen hızlarla, modül başına şaşırtıcı bir şekilde 128 GB’a ulaşmalıdır.

Bunu yazarken, yalnızca Corsair, Kingston, GALAX, TeamGroup, Netac, Crucial, Geil, ZADAK, XPG ve ASGARD gibi üreticiler tarafından kullanılan Micro DDR5 DRAM gördük. Ancak, önümüzdeki aylarda SK Hynix’in gelmesiyle birlikte, büyük olasılıkla bir dizi heyecan verici yeni DDR5 ürününün geldiğini göreceğiz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu