Tiktok Takipçi Satın Al

Sinemia Global Operasyonunda Yeni Yapılanmaya Gitti

Sinema zincirlerinin kendilerine özel üyelik sistemi oluşturabilmeleri için yazılım platformu geliştiren Sinemia, bu teknolojiye yönelik yoğun talep doğrultusunda global pazarlardaki operasyonlarını yeniden yapılandırıyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında herhangi bir firmanın iki hafta gibi kısa bir süre içerisinde kendisine özel, kişiselleştirmiş üyelik planlarını oluşturmasını sağlayan altyapıyı tanıtan Sinemia, ABD pazarında hızla büyüdüğü kurumsal pazara odaklanacak. Bireylere doğrudan abonelik sunmak yerine tüm abonelik modellerine altyapı sağlamayı seçen firma, Kanada, İngiltere, Avusturalya ve Türkiye`de bireylere hizmet vermeye devam edecek. Sinemia’nin kurumsal abonelik altyapısı sinema salonlarının yanı sıra ABD’nin ünlü basketbol ve beyzbol takımları tarafından da kullanılacak.


Türkiye’den doğup dünyanın en büyük sinema pazarlarını fetheden ve Türkiye’yle birlikte İngiltere, ABD, Kanada ve Avustralya olmak üzere 5 ülkede faaliyetlerini sürdüren Sinemia, uluslararası yapılanmasını değiştiriyor. ABD pazarında yeni tanıttığı kurumsal ürün ile ülkenin en büyük sinema salonlarının birinci tercihi haline gelen Sinemia, sinema salonlarının altyapısını sağlamaya odaklanıyor. Bu kapsamda Sinemia, Türkiye dahil olmak üzere ABD dışı pazarlarda kendi üyelik sistemini işletmeye devam ederken, bir Türk firması olarak büyük başarılara imza atmaktan gurur duyduğu ABD pazarında rakiplerinin yarattığı aşırı fiyat rekabeti ortamında direkt üyelik sunmamaya; bunun yerine Sinemia teknolojisini sinema endüstrisinin diğer global oyuncularına ve bunun yanı sıra diğer eğlence ve spor sektörlerine sunma kararı aldı.

Sinemia Global Operasyonunda Yeni Yapılanmaya Gitti

Sinemia’nın sinema zincirlerinin kendilerine özel üyelik sistemi oluşturabilmeleri için geliştirdiği yazılım platformu, şimdiden aralarında Paramount Studios ve Viacom’un sinema zincirleri National Amusements ve Studio Movie Grill gibi ABD’nin en büyüklerinin de bulunduğu 10’u aşkın sinema zincirinde kullanılmaya başlandı. Yeni yazılım ihracatı açılımının ardından kısa süre içinde dünyanın dev sinema zincirleri ile anlaşma sağlayan Sinemia, 200 binin üzerindeki üye sayısı ile Asya’nın en büyüklerinden olan ve 3 farklı ülkede faaliyet gösteren Major Cineplex’in de üyelik altyapısını sağlamaya başladı.

Bu gelişmeler doğrultusunda global operasyonunda stratejik bir yeniden yapılanmaya giden Sinemia’nın Kurucusu Rıfat Oğuz, gelişmelerle ilgili şunları söyledi: “5 yıldır geliştirdiğimiz altyapımız ile sadece sinema salonları değil, tüm firmalar iki hafta gibi kısa bir süre içerisinde kendilerine özel, kişiselleştirmiş üyelik planlarını oluşturabiliyor. API odaklı hizmetimizle çift ve aile üyelikleri, hediye üyelikleri, üyelik kampanyaları, geo-fencing ve roll-over gibi kimsenin sunmadığı özelliklerin bulunduğu tüm üyelik modelleri sunuluyor. Sinema salonları, Sinemia altyapısının kendilerine sağladığı kârlılık ve operasyonel verimliliği görmeye başladıkları anda, talepler de yoğunlaşmaya başladı. Biz de yazılım ihracatı konusuna ve B2B çalışmalarımıza ağırlık vermeye karar verdik” dedi.

Basketbol ve beyzbol dünyası Sinemia’yı keşfetti

Bugün itibariyle sadece ABD’de 10’dan fazla sinema zinciriyle anlaşma imzaladıklarını ve yeni yazılım altyapısını kullanmalarını sağladıklarını söyleyen Oğuz, faaliyet gösterdikleri diğer uluslararası pazarlardan gelen talepler için de yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirtti. Teknolojinin sunduğu bilet ve üyelik altyapısını yönetme yeteneğinin sinema sektörü dışındaki sektörlerin de dikkatini çektiğini ifade eden Rıfat Oğuz, “Amerika’nın ünlü basketbol ve beyzbol takımlarından da altyapılarına destek vermemiz konusunda talepler gelmeye başladı. Amaçları, kombine bilet yapılanmasından aylık üyelik sistemine geçmek. Böylece sinema endüstrisi dışında yepyeni sektörlere de girme fırsatını yakaladık” şeklinde konuştu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

  1. Bende sinamia ailesindenim evengers endgame filmine girecektim check in yaptım ama 3 tl işlem ücreti alınıyor artık kredi kartımdan alındı başarıyla banka uygulamam da kontrol sağladım tamam onada eyvallah dedim yaptığımız anlaşmada olmamasına rağmen kartı verdim gişe görevlisine şifremi girdim yetersiz bakiye dedi 4 defa aynı işlemi yaptık görevliyle sırada çoktu rezil oldum millet laf etmeye başladı arkamdan artık ezik olarak ayrılmamak için yemek için ayırdığım paramı bilete verdim ve bu sorunu sinamia kullanan tüm müşteriler yaşıyor şuan artık takdiri ve yorumu ben size bırakıyom ve ben bu kuruma her ay para veriyom ayda 3 kez sinama 9 taksitle 12 aylık kontrat ayda 31 tl para veriyom yıllık 280 tl para bu olay neye girer sizce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu