Tiktok Takipçi Satın Al

Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar bilgisayarların bir çeşidi olduğundan bazen zararlı yazılımlara maruz kalarak dosyalarımızın silinmesine veya bozulmasına neden oluyor.

Zararlı yazılımların yanında yanlışlıkla silme, istenmeyen dosyaları silme gibi dikkat eksikliğinden kaynaklı kazalar da başımıza gelebiliyor. Bu aşamada silinen dosyalar nasıl geri getirilir? Sorusuna cevap verirken. Sizin için birkaç program önerip bunlar arasından seçtiğimiz bir programı ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.


Öncelikle kişisel telefonlarınızdan yanlışlıkla silinen dosyalarınız iki temel yöntemle geri getirilebilir. Bunlardan birincisi telefonunuza yüklediğiniz bir çöp kutusu yöntemi. Çöp kutusunu telefonunuza yükleyerek, istemeden, silmiş olduğunuz dosyalarınızı telefonunuza geri yükleyebilirsiniz.

Çöp kutusu sayesinde yalnızca fotoğraf, video gibi dosyalar değil aynı zamanda sildiğiniz uygulamalar ve dosyaları da geri getirebilirsiniz. Dosyalarınızı kurtarmanın yöntemlerinden bir diğeri ise veri kurtarma programlarıdır. Bu programlar telefonunuzdan yanlışlıkla silmiş olduğunuz tüm verileri birkaç adımda geri getirmeye yarıyor. Burada ifade etmeliyiz ki bu tür dosyalar genellikle ücretli dosyalardır.

Çöp Kutusu Uygulamaları

Burada yapmanız gereken işlemler için hiçbir bilişim alt yapısına ihtiyacınız yoktur. Uygulama marketlerden herhangi bir çöp kutusu indirmeniz yeterlidir. Unutulmamalıdır ki çöp kutusunu yüklemeden önce telefonunuzdan silinen dosyaları çöp kutusu uygulamaları geri getiremez.

Çöp Kutusu Uygulama Önerileri

 • Dumpster
 • Recycle Master
 • Silinen Dosyaları Geri Yükler
 • Sosyal Geri dönüşüm Kutusu
 • Recycle Bim

Veri Kurtarma Uygulamaları

Veri kurtarma uygulamaları telefonunuzdan silmiş olduğunuz dosyaları geri getirmek için oldukça kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Birçok veri kurtarma uygulaması ücretlidir. Ücretli olmayan veri kurtarma uygulamalarının demo programları çok da kullanışlı değildir.

Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Veri Kurtarma Uygulama önerileri

 • DMDE Free Edition
 • Recuva
 • PhotRec
 • Partition Recovery
 • Paragon RescueKit 14
 • Data Recovery

Data Recovery ile Veri Kurtarma

 1. Programı bilgisayarınıza kurun.
 2. Kurtarma işlemine başlamadan önce, telefonunuzdan, USB hata ayıklama modunu aktifleştirin
 3. Programı açın ve önünüze çıkan ekrandan Android Dosya Kurtar butonuna basın.
 4. Programın çalışmasını bekleyin. Telefonunuzdaki tüm veriler bittikten sonra işlemi sonlandırın.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu