TeknoDiot
     
     
     

Shutterstock, 2019’un Trend Renklerini Açıkladı

Shutterstock, 2019’un Trend Renklerini Açıkladı

Yeni yılın ufukta seğirmesiyle, önümüzdeki yıl web ve tasarım dünyasında cıvıldayacak cıvık renkler belli oldu.

Birçok sektör için küresel çapta market yeri olan Shutterstock’a göre, 2019 yılında sıcak ve canlı renklertasarım trendlerindeki yerini aynen koruyacaklar.

Bugün Shutterstock, “2019’un En Trend Renkleri” adında yeni bir rapor yayınladı. Raporu oluştururken platformundaki piksel verisi ve görsel indirme istatistiklerinden faydalanıldığını belirten servis, bu raporuyla 2019’un renk karnesine ışık tutmak istiyor.

Shutterstock’un raporuna göre en popüler ve global anlamda geçerliliği baskın 3 renk belirlenmiş. Bu renklerin dışında bölgesel olarak, hangi rengin hangi bölgede daha çok beğenildiği/beğenileceğine ilişkin de ayrıca kilit veriler paylaşılıyor.

Hemen aşağıdaki rapordan görebileceğiniz üzere, bu yılın en trend renkleri UFO Yeşili (#7FFF00)Plastik Pembesi (#FF1493) ve Proton Moru (#8A2BE2) üçlüsü olarak belirlenmiş:

Shutterstock, 2019’un Trend Renklerini Açıkladı

Shutterstock’un verilerinde yerel verilere de yer verildiğinden bahsetmiştim. Bu veriye göreyse Türkiye için en popüler renk mor.

Hazırladıkları rapora ilişkin olarak, Shutterstock’un CMO’su Lou Weiss“Bilinçli olsun ya da olmasın, herhangi bir vesileyle temsil etmeyi seçtiğimiz renkler, moda ya da tasarımdaki güncel eğilimlerden daha fazlasını yansıtır. Bu renkler daha büyük bir kültürel öneme sahiptir.” açıklamasında bulundu.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Google AdSense Yenileniyor! Google’dan Önemli Uyarı

TeknoDiot Bey

YouTube Premium Nasıl İptal Edilir?

Buğra Noyan

Turkcell, Kullanıcılarının İnternet Hızını Artırdı!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.