Tiktok Takipçi Satın Al

Shutterstock, 2019’un Trend Renklerini Açıkladı

Yeni yılın ufukta seğirmesiyle, önümüzdeki yıl web ve tasarım dünyasında cıvıldayacak cıvık renkler belli oldu.

Birçok sektör için küresel çapta market yeri olan Shutterstock’a göre, 2019 yılında sıcak ve canlı renklertasarım trendlerindeki yerini aynen koruyacaklar.


Bugün Shutterstock, “2019’un En Trend Renkleri” adında yeni bir rapor yayınladı. Raporu oluştururken platformundaki piksel verisi ve görsel indirme istatistiklerinden faydalanıldığını belirten servis, bu raporuyla 2019’un renk karnesine ışık tutmak istiyor.

Shutterstock’un raporuna göre en popüler ve global anlamda geçerliliği baskın 3 renk belirlenmiş. Bu renklerin dışında bölgesel olarak, hangi rengin hangi bölgede daha çok beğenildiği/beğenileceğine ilişkin de ayrıca kilit veriler paylaşılıyor.

Hemen aşağıdaki rapordan görebileceğiniz üzere, bu yılın en trend renkleri UFO Yeşili (#7FFF00)Plastik Pembesi (#FF1493) ve Proton Moru (#8A2BE2) üçlüsü olarak belirlenmiş:

Shutterstock, 2019’un Trend Renklerini Açıkladı

Shutterstock’un verilerinde yerel verilere de yer verildiğinden bahsetmiştim. Bu veriye göreyse Türkiye için en popüler renk mor.

Hazırladıkları rapora ilişkin olarak, Shutterstock’un CMO’su Lou Weiss“Bilinçli olsun ya da olmasın, herhangi bir vesileyle temsil etmeyi seçtiğimiz renkler, moda ya da tasarımdaki güncel eğilimlerden daha fazlasını yansıtır. Bu renkler daha büyük bir kültürel öneme sahiptir.” açıklamasında bulundu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu