Sera Gazı Emisyonları Nedeniyle Akdeniz'deki Yağışlar Azalıyor! - TeknoDiot.com

Sera Gazı Emisyonları Nedeniyle Akdeniz’deki Yağışlar Azalıyor!

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş

Akdeniz’deki yağış sera gazı emisyonları nedeniyle azalmıştır.

Bu olay geri dönüşümlü bir süreçtir ancak normal yağışa geri dönmek için, Ulusal Bilimler Akademisi Proceedings dergisinde yayınlanan Reading Üniversitesi’nden bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azaltmak gerekmektedir.

Önceki model ve gözlemsel çalışmalar, Akdeniz ikliminin çoğunun (bunlar Kaliforniya, orta Şili ve aslında Akdeniz’deki iklimi içerir) gezegen ısındığında daha az yağışlı olma eğiliminde olduğunu göstermiştir.

Bu iklim türü, sıcak ve kurak yazlar ve yağışlı kışlarla karakterizedir. Kışın yağış miktarı azalırsa veya azalırsa, yaz kuraklıkları oluşabilir. Yağışlardaki azalma, kış yağışlarına bağlı olan Akdeniz ikliminin su kaynaklarını etkileyebilir.

”Ne zaman sera gazları salınırsa, hemen iklimi etkilemeye başlarlar ancak etkiler birkaç zaman periyodunda gelişir. Atmosferde sera gazlarının birikmesi, yerel iklimi sadece birkaç yıl ölçeğinde hemen etkileyebilir veya on yıllar hatta yüzyıllar boyunca önemli bir etkiye sahip olabilir, örneğin deniz seviyesinin yükselmesi. Akdeniz iklimi ilk senaryoya aittir.”

Giuseppe Zappa, çalışmanın baş yazarı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Logitech G Çekiliş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu