Tiktok Takipçi Satın Al

Sera Gazı Emisyonları Nedeniyle Akdeniz’deki Yağışlar Azalıyor!

Akdeniz’deki yağış sera gazı emisyonları nedeniyle azalmıştır.

Bu olay geri dönüşümlü bir süreçtir ancak normal yağışa geri dönmek için, Ulusal Bilimler Akademisi Proceedings dergisinde yayınlanan Reading Üniversitesi’nden bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azaltmak gerekmektedir.

Önceki model ve gözlemsel çalışmalar, Akdeniz ikliminin çoğunun (bunlar Kaliforniya, orta Şili ve aslında Akdeniz’deki iklimi içerir) gezegen ısındığında daha az yağışlı olma eğiliminde olduğunu göstermiştir.


Bu iklim türü, sıcak ve kurak yazlar ve yağışlı kışlarla karakterizedir. Kışın yağış miktarı azalırsa veya azalırsa, yaz kuraklıkları oluşabilir. Yağışlardaki azalma, kış yağışlarına bağlı olan Akdeniz ikliminin su kaynaklarını etkileyebilir.

Sera Gazı Emisyonları Nedeniyle Akdeniz'deki Yağışlar Azalıyor!

”Ne zaman sera gazları salınırsa, hemen iklimi etkilemeye başlarlar ancak etkiler birkaç zaman periyodunda gelişir. Atmosferde sera gazlarının birikmesi, yerel iklimi sadece birkaç yıl ölçeğinde hemen etkileyebilir veya on yıllar hatta yüzyıllar boyunca önemli bir etkiye sahip olabilir, örneğin deniz seviyesinin yükselmesi. Akdeniz iklimi ilk senaryoya aittir.”

Giuseppe Zappa, çalışmanın baş yazarı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu