Tiktok Takipçi Satın Al

Sekme Değiştirildiğinde Title Değişmesi Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda çok aranan bir konuyu sizlere detaylı olarak anlattık. Bu makale ile aklınızda bir soru kalmayacak. Detaylar makalemizde…

Sekme değiştirildiğinde title değişmesi nasıl yapılır sorusunun cevabı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Kimi web sitelerinde sayfa sekmelerinde değişiklik olduğu zaman diğer sekmeye geçildiğinde site başlığının değiştiğini görülmektedir.


Bu da birçok kullanıcının dikkatini çekmektedir. Genel olarak “Beni Unutma”, “Bizi Unutma” ya da “Geri Gel” gibi title değişiklikleri olmaktadır. Bu değişiklik, sekmenin diğer sekmelerden öne çıkmasını sağlamaktadır.

Birçok web sitesi günümüzde sekme değişikliklerinde bu tip uygulamaları kullanmaktadır.  Kendini hatırlatmak, siteye tekrar dönüş sağlanması için bu uygulama sıklıkla karşımıza çıkmakta olan popüler bir uygulamadır.

Sekme Değiştirildiğinde Title Değişmesi Nasıl Yapılır?

Sekme Değiştirildiğinde Sayfa Başlığı Nasıl Değiştirilir?

Sekme değiştirildiğinde title değişmesi nasıl yapılır sorunun cevabı olarak ilk önce boş bir html sayfası açılması gerekmektedir. Başlık etiketleri arasına title eklenmelidir. Sonrasında da head etiketleri arasına bir script etiketi açılıp kod etiketlenmelidir. Title’a eklenilecek ifadenin belirlenmesi ile için JavaScript’te bulunan onblur kullanılmalıdır.

Bu haliyle tutulursa sayfadan ayrılan ziyaretçiler sayfaya tekrar geri döndüğünde başlık değişmeyeceyeceği için JavaScript’teki onfocus kullanılmaktadır. İlk adımdaki gibi sayfanın mevcut başlığının title değişkenine getirilmesi gereklidir.

Başlık etiketlerini kullanmanın faydaları arasında; sayfadaki hedef anahtar kelimeleri sıralamanıza yardımcı olması, genel olarak tarayıcı sayfasının üst kısmında veya bir sekmede görüntülenmesi, diğer web sitelerinin, web sitenize bağlantı verirken başlık etiketleri kullanması yer almaktadır. Başlık en fazla 55 karakter dahilinde tutulmalıdır.

Sekme Değiştirildiğinde Title Değişmesi Nasıl Yapılır?

Sekme Değiştirildiğinde Title Değişmesi Nasıl Yapılır?

Sekme Değiştirildiğinde Title Değişmesi Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu