Tiktok Takipçi Satın Al

Seçeceğiniz En Uygun ve Tasarruflu Çamaşır Makinesi ile Faturanız Kabarmasın

Çamaşır makinesi sanırım günümüzdeki teknolojik elektronik aletler arasında işimizi en çok kolaylaştıran beyaz eşya olabilir. Eski makineler ya da makineden önceki dönemi düşündüğümüz zaman ne kadar fazla efor sarf ettiğimizi anlamak zor değil.

Çok da uzun bir zaman değil üstelik 20 sene önce bile evlerde merdaneli çamaşır makineleri vardı ve bilen bilir o makinelerde çamaşır yıkamak oldukça meşakkatli bir iştir. Öyleyse çamaşır makinesi alırken nelere dikka

Devir Hızı


Makine alırken hep görürüz 1000 devir ya da 800 devir yazdığını. Peki ama çamaşır makinesinde devir ne anlama gelmektedir? Devir, çamaşır makinelerinin sıkarken 1 dakikada dönme hızıdır. Çamaşır makineniz eğer 1000 devirse 1 dakikada 1000 defa dönecek demektir. Ne kadar fazla dönerse o kadar hızlı çamaşırları sıkar ve haliyle daha fazla tasarruf yapar. Özellikle kurutma makinesi ya da çamaşır makinenizin kurutma özelliğini kullanıyorsanız ne kadar fazla sıkarsa o kadar hızlı kurur bu da size aynı zamanda vakitten tasarruf yaptırır. Ancak çamaşır makinesinde yıkanan bazı kıyafetlerin yıkama talimatına dikkat etmek gerekir. Eğer 800 devirde sıkması uygun görülüyorsa ve siz 1000 devirde kullanıyorsanız kıyafetleriniz için sorun olması kaçınılmaz olur.

Seçeceğiniz En Uygun ve Tasarruflu Çamaşır Makinesi ile Faturanız Kabarmasın

Yıkama Kapasitesi

Hepimiz makinelerimizin daha fazla çamaşır yıkamasını isteriz. Ancak eğer çamaşır makinenizin kapasitesinden fazla çamaşır yıkamaya çalışırsanız zarar vermekle kalmaz iyi temizlenmemiş çamaşırlara da sahip olursunuz. Çamaşır makinelerinin kapasiteleri 5 ila 12 kg arasında değişir. İhtiyacınıza en uygun olan makineyi bulabilmek için ailenizin kaç kişilik olduğunu ve sizin çamaşır makinesinde ne kadar çamaşır yıkayacağınızı belirleyerek hareket etmeniz gerekir. 4 kişilik bir aile için 7 ya da 9 kg çamaşır makinesi idealdir. Ayrıca bu makinede battaniye ve yorganlarınızı da rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Bu da sizin kuru temizlemeye yapacağınız harcamayı düşürerek uzun vadede tasarruf edeceğiniz anlamına gelir. Ancak eğer tek kişi yaşıyorsanız sizin için 5 kg bir makine de yeterli olacaktır.

Enerji Tasarrufu

Çamaşır makinelerinin hatta genel olarak elektronik aletlerin enerji tasarrufları A, A+, A++ ve A+++ olarak değişiyor. Eğer uzun süre kullanarak daha fazla tasarruf etmek istiyorsanız A+ ve üzerinde enerji tasarrufu olan çamaşır makinelerini tercih etmelisiniz.

t edersek daha fazla tasarruf yaparız onları inceleyelim.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu