Tiktok Takipçi Satın Al

Sanal Gerçeklik Modunda Notre Dame Turu Gerçekleşti

Sanal gerçeklik modunda Notre Dame katedralinin turu yapıldı. Bunun binanın tam bir kopyası olmamasına rağmen, yaratıcıları bunun binayı orijinal biçiminde görmenin tek yolu olduğunu iddia ediyor.

Dünya karantinada olduğu süreçte online sanal gerçeklikte sanal müzeler insanlar tarafından gezilmeye başladı.


Yangının Notre Dame de Paris’in tarihi katedralini yok etmesinden bu yana bir yıl geçti. Şerefine Ubisoft, Assassin’s Creed Unity oyununa dayanan binanın VR turunu sundu. Şirket “Daha önce hiç bir binanın içindeyseniz, şimdi bu binaya bakmak için tek şansınız,” dedi.

Ubisoft, Paris’in en ikonik yerlerinden birini yeniden yaratmaya karar verildi. Sanatçı Arno Dorian bunu iki yıldır yapıyor. Bunun ideal bire bir rekonstrüksiyon olmadığını belirtiyor – örneğin, ek kuleler eklemek zorunda kaldı. Ancak, binanın yeniden inşasında kullanılabilecek orijinaline çok benzer.

https://youtu.be/UFZEYeJH3gg

Bu tur, Paris’in ana sembollerinden birinde çıkan yangından bu yana adanmıştır. Uzmanlar, hasarın o kadar önemli olduğunu ve restorasyonun birkaç yıl alacağını söylüyor. Aynı zamanda, ülkeye eklenen karantina, restorasyon çalışmalarını belirsiz bir süre için durdurdu.

2021’de Notre Dame’nin yeniden inşasına başlamayı planlıyorlar – bunun için neredeyse bir milyar avro topladılar. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Notre-Dame de Paris’in 2024 yılına kadar restore edileceğini duyurdu. Uzmanlar, bu tür terimlerin çok katı veya hatta gerçekçi olmadığını düşünüyorlar.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu