Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung’dan Yeni Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefon

Son zamanlarda Samsung, Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir ürününün temelini oluşturabilecek yeni bir ekran teknolojisinin patentini aldı.

Güney Koreli şirket, türünün ilk örneği olacak olan bir akıllı telefon kaydırıcısı olarak isimlendirilen yeni bir ekran teknolojisini geliştiriyor.


Samsung şu anda pazardaki trend belirleyicisidir. Apple temsilcileri her yıl daha az orijinal ürün çözümleri sunarak bir rakip ile rekabet etmek için mücadele ediyor. Güney Koreliler de sıradan “akıllı” telefonların oluşturulmasında büyük çeşitlilikle teşvik edilmez, ancak özel yeteneklere sahip cihazların nişini yakalamaya çalışıyorlar. Yayınlanan patent, Güney Koreli üreticinin yeni ürününün dar üst ve yan çerçevelere sahip bir ekran alacağını doğruladı, ancak alt çerçeve oldukça büyük görünüyor.

Samsung’dan yeni katlanabilir ekran patenti

Bu ilk esnek cihaz Galaxy Fold idi. Bununla birlikte, bir atılım olmamasına rağmen, şirket zaten benzer bir model üzerinde çalışıyor ve RAZR 2019 ile bir pazar çatışması için hazırlanıyor.

Samsung'dan Yeni Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefon

Verilen patent teknik detayları açıklamaz, ancak raporlara göre mühendisler ekranın dikey olarak uzatılmasını sağlamayı başardılar. Üreticinin patentli geliştirmeyi kullanmaması mümkündür ve sadece kağıt üzerinde olacaktır, ancak projenin uygulanması için bir şans vardır.

Ekranın yeniden boyutlandırılması, hareketli arka plaka ile mümkün olur. Cihaz ayrıca, ekran boyutundaki artış veya azalma derecesini hesaplamak için ekran durumundaki değişiklikleri tespit edebilen bir sensöre sahiptir.

Böyle bir akıllı telefon açıkça Samsung’a rekabetçi bir avantaj sağladı, ancak her zaman patentlerde olduğu gibi, uygulanıp uygulanmayacağı belirsiz. Son olarak bu gibi konularda daha fazla bilgi edinmek için akıllı telefon haberleri kategorimizi takip edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu