TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Samsung Haberleri » Samsung’dan Türkiye’nin Global Yolculuğuna Destek

Samsung’dan Türkiye’nin Global Yolculuğuna Destek

Samsung'dan Türkiye'nin Global Yolculuğuna Destek

Türkiye Mekanik Tesisat sektörünün global pazarlara açılma yolunda atması gereken adımlar Four Effects Mühendislik Toplantısı’nda masaya yatırıldı.

Dekogroup ve Borusan Mannesmann proje ortaklığıyla düzenlenen, mekanik ve tesisat sektörünün en önemli isimlerinin bir araya geldiği Four Effects Mühendislik Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen Four Effects Mühendislik Toplantısı’nın bu yılki ana teması Türkiye ve Global Yolculuk olarak belirlendi.

Mekanik tesisat ve inşaat sektörünün dört bileşeni olan yatırımcı, tasarımcı, yüklenici ve tedarikçileri bir araya getirmeyi ve sektördeki son gelişmelerin, sorunların ve çözüm yollarının masaya yatırılmasını hedefleyen etkinliğin moderatörlüğünü geçen sene olduğu gibi yine Serdar Kuzuloğlu yaptı.

Artık Sektör Standartlarımızı Belirlemeliyiz

Toplantının ilk panelinde konuşmacı olarak söz alan Samsung Electronics Türkiye Sistem Klimaları Kıdemli Müdürü Okan Tutcu, Türkiye’den başarıl global projeler çıkması için standardizasyon konusunun önemine dikkat çekerek şunları söyledi; “Bu toplantının da ana konusu olan global yolculuğa başlamadan önce sektörümüze ait standardizasyonu tamamlamamız gerektiğini düşünüyorum. Eğitimlerimizi, uygulamalarımızı ve kontrollerimizi belirlediğimiz standartlara göre yapmamız lazım. Sektörde standardizasyon yeterli olmadığı için ürün üreticileri sahada yapılan mekanik tesisatı kontrol etmek ve denetlemek zorunda kalıyor.

Türkiye’de son 20 yılda inşaat sektöründe bir patlama yaşandığına dikkat çeken Tutcusözlerini şöyle sürdürdü; “Hatasıyla, doğrusuyla hepimiz inşaat alanında farklı işler yaptık. Türkiye olarak global yolculuğa çıkmadan önce yaptığımız doğruları kitaplaştırmamız, yapılmaması gerekenleri not etmemiz ve belirlediğimiz standartlara göre bu yolculuğa çıkmamız gerekli diye düşünüyorum”.

Samsung'dan Türkiye'nin Global Yolculuğuna Destek

Yapılamayanı Birlikte Yapalım

ABD’de ASHRAE standartlarının yazılmasına 100 yıldan daha uzun bir süre önce sektör bileşenlerinin bir araya geldiği bir toplantıda karar verildiğini hatırlatan Tutcu, “Samsung’un “Yapamadığını Yap (Do What You Cant)” mottosuna uygun bir şeklide bugüne kadar yapılamayanı yaparak kendi standartlarımızı belirleyebiliriz. Bu adımı attıktan sonra Türkiye’den de Samsung kadar kuvvetli markalar çıkarabileceğimizden eminim. Yapılamayanları beraber yapmak, sektördeki oyunculara global yolculuklarında ilham vermek için ve tüm engellere meydan okuyabilmeniz için Samsung Türkiye olarak yanınızdayız” dedi.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Hackerlar’ın Yeni Hedefinde Şimdi Linkedin Kullanıcıları Var

Buğra Noyan

Huawei P40 Pro Bizleri Şaşırtabilir!

Hüseyin Ceylan

GTA Vice City’i Günümüzdeki Grafiklerle Oynamak İster Misiniz?

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.