Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung’dan Rüşvet Alan Lidere Hapis Cezası

Samsung Yönetim Kurulu Başkanı’ndan rüşvet aldığı gerekcesi eski Güney Kore Cumhurbaşkanı, 15 yıl hapis cezası aldı!

Eski Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Myung-bak rüşvet, yolsuzluk, zimmetine para geçirme ve görevini suistimalden yargılanmıştı ve dava sonuçlandı. Lee Myung-bak, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bu arada mahkeme 15 yıl hapis cezasına ek olarak 11,5 milyon dolar da para cezası kesti.


Samsung'dan Rüşvet Alan Lidere Hapis Cezası

Seul’deki mahkemenin yargıcı kararı açıklarken, “İşlenen suçun ciddiyeti nedeniyle sanığın ağır şekilde cezalandırılması kaçınılmaz” dedi. Hem dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, hem de Lee Myung-bak, haklarında çıkan rüşvet ve yolsuzluk yolsuzluk iddialarını reddetmişti. Sonunda mahkeme gerçeği öğrendi ve eski Cumhurbaşkanına tam 15 yıl hapis cezası verdi.

Son olarak Lee Myung-bak’a göre söz konusu rüşvet ve yolsuzluk iddiaları siyasal bir komplo. Lee’nin halefi Park Geun-hye de Nisan ayında “görevini suistimalden” suçlu bulunarak 33 yıl hapse mahkum olmuştu. Sağlık sorunları olduğu belirtilen Lee ise son duruşmaya katılmadı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu