TeknoDiot
     
     
     

Samsung’dan Rüşvet Alan Lidere Hapis Cezası

Samsung'dan Rüşvet Alan Lidere Hapis Cezası

Samsung Yönetim Kurulu Başkanı’ndan rüşvet aldığı gerekcesi eski Güney Kore Cumhurbaşkanı, 15 yıl hapis cezası aldı!

Eski Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Myung-bak rüşvet, yolsuzluk, zimmetine para geçirme ve görevini suistimalden yargılanmıştı ve dava sonuçlandı. Lee Myung-bak, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bu arada mahkeme 15 yıl hapis cezasına ek olarak 11,5 milyon dolar da para cezası kesti.

Samsung'dan Rüşvet Alan Lidere Hapis Cezası

Seul’deki mahkemenin yargıcı kararı açıklarken, “İşlenen suçun ciddiyeti nedeniyle sanığın ağır şekilde cezalandırılması kaçınılmaz” dedi. Hem dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, hem de Lee Myung-bak, haklarında çıkan rüşvet ve yolsuzluk yolsuzluk iddialarını reddetmişti. Sonunda mahkeme gerçeği öğrendi ve eski Cumhurbaşkanına tam 15 yıl hapis cezası verdi.

Son olarak Lee Myung-bak’a göre söz konusu rüşvet ve yolsuzluk iddiaları siyasal bir komplo. Lee’nin halefi Park Geun-hye de Nisan ayında “görevini suistimalden” suçlu bulunarak 33 yıl hapse mahkum olmuştu. Sağlık sorunları olduğu belirtilen Lee ise son duruşmaya katılmadı.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


MediaMarkt, Uzun Süre Sonra Mağazalarını Tekrardan Açtı

Buğra Noyan

Zyxel, yeni VDSL2 Modemini Satışa Çıkardı

Umut Bilgen

Yemeksepeti’nden Sağlık Çalışanlarına 3 Milyon TL Değerinde 150 bin Adetlik Pizza Desteği!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.