Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, Türkiye’de Telefon Satmayacak mı? Samsung’dan Resmi Açıklama Geldi

Google’ın Türkiye’den çekilme dedikodusu gündeme oturmuştu. Google iş ortaklarına artık Android işletim sistemlerini vermeyecekleri yönünde bildiri yollamıştı.

Ardında da Samsung kulislerinde ise dedikodular çıkmaya başladı. Samsung, Türkiye’de telefon satışları için artık sevkiyat yapmayacağı yönünde dedikodular ortaya çıkmıştı. Bu dedikodular sonunda resmi ağızdan bir açıklama gelmiş oldu.


Bugün öğlen saatlerinde gelen sızıntı kulaktan dolma bilgiler ortaya çıkmıştı. Samsung, Türkiye’ye yeni telefon sevkiyatını durduracak ve önümüzdeki dönem yapacağı lansmanları da erteleyecekti. Sonunda bu dedikoduları susturan Samsung’un resmi açıklaması oldu.

Yapılan açıklama ile kamuoyu aydınlatılmış oldu. Açıklamaya baktığımızda, lansmanların ve çalışmaların aynı şekilde devam edeceği belirtiliyor.Samsung, Türkiye'de Telefon Satmayacak mı? Samsung'dan Resmi Açıklama Geldi

Samsung Türkiye açıklaması

Samsung Electronics olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerin yasalarına göre ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Türkiye’de Rekabet Kurumu’nun Google’ın faaliyetleri ile ilgili aldığı kararı ve bununla ilgili süreçleri yakından takip ediyoruz. 2020’de çıkacak yeni Galaxy ürünleri ile ilgili Türkiye’deki lansman çalışmalarımıza ve planlamalarımıza devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Rekabet Kurumu tarafından yürütülen süreçle ilgili gelişmelere göre kullanıcılarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Samsung Electronics Türkiye

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu