Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, One UI 2.1 Güncellemesini Alacak Telefonları Açıkladı

Güney Koreli dev şirket Samsung, One UI 2.1 arayüz güncellemesini alacak akıllı telefon modellerini açıkladı.

Samsung cihazlarında Android 10 ve One UI 2.1 çalıştıran sadece dört cihaz var, yani bunlar Galaxy S20, S20+,  S20 Ultra ve Galaxy Z Flip modelleridir.


İki yeni seri, One UI’nin güncellenmiş sürümü ile birlikte geliyor. Samsung topluluk moderatörü Güney Kore portalı aracılığıyla bir rapor onayladı. One UI 2.1 sonunda diğer cihazlar için de yayınlanacak. Aslında, kaynağa göre, One UI 2.1’in sadece Galaxy S10 ve Note 10 serisi için değil, Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 için de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Samsung‘un bu cihazlar için One UI 2.1 güncellemesini ne zaman sunmaya başlayacağına dair her hangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak Galaxy Note 10 ve S10 serisinin öncüllerine göre önceliğe sahip olacağını varsaymak doğru olacaktır. Bunun iki nedeni var: biri Galaxy S10 / Note 10’un daha yeni olduğu ve diğeri Galaxy S9 ve Note 9’un son zamanlarda Android 10 ve One UI 2.0’a atladığı açık bir gerçektir.

Samsung, One UI 2.1 Güncellemesini Alacak Telefonları Açıkladı

Samsung One UI 2.1’e güncellenecek cihazları açıkladı

120Hz moduna geçme seçeneği gibi daha yeni donanımla birlikte çalışan bazı One UI 2.1 özellikleri , güncellemeden sonra bile eski Galaxy cihazlarında kullanılamayacak. Açıkçası, bazı özelliklerin eski modellere taşınmasını engelleyen teknik sınırlamalar vardır. Ancak, ek Ekran Yakınlaştırma seçenekleri ve / veya Samsung Hızlı Paylaşım gibi diğer UI değişiklikleri, One UI 2.1 güncellemesi aracılığıyla eski telefonlarda kullanılabilir olmalıdır.

2018 yılının amiral gemileri Galaxy S9 ve Note 9 da yeni kullanıcı arayüzüne sahip olacak. Galaxy S20 serisinde 120 Hz ekrana yer veren Samsung, kullanıcı arayüzünden ekran yenileme hızını değiştirmeyi mümkün hale getirdi.

Ekran Yakınlaştırma Seçenekleri ve Samsung Hızlı Paylaşım gibi diğer UI değişiklikleri ise One UI 2.1 güncellemesi aracılığıyla eski telefonlarda kullanılabilir olabilecek. Konuyla ilgili aktarabileceğimiz bilgiler şu an için kısıtlı olsa da gelecek yeni haberleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Samsung’un Galaxy S9, S10, Note 9 ve Note 10 serilerinde One UI 2.1 için kullanıma sunma planları hakkında daha fazla bilgi edinir öğrenmez sizi tekrardan bilgilendireceğiz.

Samsung, One UI 2.1 Güncellemesini Alacak Telefonları Açıkladı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu