Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung’un Köşeden Çentikli Ekran Patenti Ortaya Çıktı

Samsung yeni patenti, orta sınıf telefonlara gelebilecek yeni çentik tasarımını ortaya çıkarıyor.

Samsung tasarım patenti, çift ön kameraları barındırmak için çerçevenin sağ üst tarafında çok ince bir sapma gösteriyor.


Samsung, bir çentik ekran tasarımını benimseyen son birkaç Android markası arasında yer aldı, ancak şirketten yeni bir patent, Güney Koreli devin 2018’deki kesme düzeni ile denemeye başladığını gösteriyor.

Samsung’dan Köşeden Çentikli Ekran Patenti

Samsung, amiral gemisi Galaxy akıllı telefonları için Infinity-O tasarımıyla ilerlerken, bu yeni tasarım potansiyel olarak Samsung’un orta sınıf ürünlerinden bazılarına yol açabilir. Aşağıda paylaşılan patent görüntülerinde görebileceğiniz gibi, ekran çerçevenin sağ üst tarafında çok ince bir kesik barındırıyor. Bu kesme, öne bakan kamera sensörünü ve ikincil kamera veya derinlik sensörü olabilecek başka bir sensörü barındırır.

Samsung'un Köşeden Çentikli Ekran Patenti Ortaya Çıktı

Bu ince kesme sayesinde, ahize tam ekran tasarımı sunan görülebilir. Alt ön çerçevenin bile oldukça ince olduğu görülebilir, bu da alt uçtan kavisli ekran tasarımından kaynaklanabilir. Şimdi, markanın bu patenti hazırladığı zaman Infinity-O tasarımını daha önce tanıttığı belirtilmelidir, bu nedenle markanın geri adım atması ve bu tasarımı amiral gemisi modelleri için seçmesi pek olası görünmemektedir.

Köşeden çentikli ilk telefonlar geliyor

Samsung'un Köşeden Çentikli Ekran Patenti Ortaya Çıktı

Markanın Galaxy A ve Galaxy M serisi akıllı cihazlarıyla orta alanda gerçekten iyi performans gösterdiğini göz önünde bulundurarak, bu tasarımı bu serinin gelecek telefonlarında görebiliriz. Birçok kez, bu tasarımların gerçek akıllı cihazlarına yapmadığını belirtmeliyiz, bu yüzden mutlaka bu tasarıma sahip bitmiş bir ürünü görebilir veya göremeyebiliriz.

Şirketle ilgili başka bir haberde, Samsung Galaxy M31, Wi-Fi sertifikası aldı ve listede, cihazın Android 10 ile kutudan çıkacağını gösteriyor. Geçen yılki Galaxy M30’ların halefi olacak olan Galaxy M31’in yakında Hindistan’da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bildirdiğine göre bize  daha önce, ahize optik modülü ana kamera 48MP birincil sensör ile bir L-şekilli dört arka kamera kurulumu taşıyacak.

Samsung'un Köşeden Çentikli Ekran Patenti Ortaya Çıktı Samsung'un Köşeden Çentikli Ekran Patenti Ortaya Çıktı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu