Tiktok Takipçi Satın Al

Çinliler Durmuyor: 120W Hızlı Şarj Özelliğine Sahip iQOO 5 Serisi Geliyor!

17 Ağustos’ta resmi olarak tanıtılması beklenen 120W hızlı şarj özelliğini içerisinde barındıran iQOO 5 serisi geliyor.

Çinli üretici, iQOO 5 serisi lansman konferansını 17 Ağustos’ta yapacağını açıkladı. Önceki rapora göre iQOO 5 serisinin üç versiyonu olacak. iQOO Pro + yeni bir teknoloji ile gelecek. Bu teknoloji ise 120W hızlı şarj ve 120Hz kavisli ekran olacaktır.


ChinaJoy etkinliğinde iQOO, 120W ultra hızlı flaş şarj teknolojisini gösterdi. Gösteri, bu şarj çözeltisinin 5 dakika içinde% 50 verebileceğini göstermektedir.

Bu test 4000 mAh pil içindir. Pili tamamen şarj etmek için 120W ultra hızlı flaş şarj çözümünün sadece 15 dakikaya ihtiyacı vardır. Sergi ayrıca iQOO 5 serisinin çift kavisli esnek bir ekranla geleceğini gösteriyor .

Resmi bilgilere göre, 120W ultra hızlı flaş şarjı 20V / 6A giriş gücü kombinasyonunu kullanır. Bir dizi analiz ve araştırmanın ardından iQOO mühendisleri, şarj hattındaki 6A akımının daha rahat bir deneyim sağlayacağına inanıyor.

Dikkat Çeken Özellik: 120W Hızlı Şarj

Çinliler Durmuyor: 120W Hızlı Şarj Özelliğine Sahip iQOO 5 Serisi Geliyor!

Hızlı şarj çözümlerine gelince, Çin akıllı telefon üretim devleri oldukça iyi gidiyor. Bu bakımdan Oppo, 65W hızlı şarjı ile bir adım öndedir. Ancak, Oppo’nun kendisi artık 125W’a kadar hızlı şarj ediyor. Buna ek olarak, Xiaomi, Vivo ve diğer birkaç kişinin de 100W’ı aşan hızlı şarjları var.

Bu şarj çözümü kulağa şaşırtıcı gelse de, kullanıcı güvenliği konusunda endişeler var. Bu nedenle iQOO, 120W ultra hızlı şarj çözümü için güvenli hızlı şarj sertifikası almak üzere prestijli TÜV Rheinland’a sahiptir. TÜV Rheinland sertifikasını alan ilk 120W hızlı şarj çözümüdür. 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu