Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung Hızla Android güncelleme Lideri Oluyor

Yakın zamana kadar, aralarındaki çelişkiyi vurgulamadığınız sürece, “Samsung” ve “zamanında güncellemeler” sözcükleri asla aynı cümleyle söylenmedi.

Kore devi Samsung, çok yavaş bir güncelleme olsa da, güvenlik yamalarına ve yeni özelliklere anında erişime değer veren Android kullanıcılarını iten güvenilir bir programa sahipti.


Android 10 ile işler büyük ölçüde değişti ve Samsung, hem büyük OTA güncellemeleri hem de aylık güvenlik yamalarıyla bizi giderek daha fazla etkiliyor. İster farklı bir strateji, yeni ekip veya liderlik, ister Android’in Project Treble’ı, Samsung hızla Android güncellemeleri için yenilecek üretici haline geliyor.

Yeni Android sürümlerinin daha hızlı sunulması

Samsung Android güncellemesi konusunda geçmiş yıllarda çok iyi performans sergileyemiyordu.  Samsung‘un nereden geldiğini ve ne kadar hızlı döndüğünü görmek için, son üç yıllık Android güncellemelerine bakmaya ve şirketin bunlarla nasıl başa çıktığını karşılaştırmaya yardımcı olur. Değişiklikler o zaman çok daha belirgin hale gelecektir.

Samsung Hızla Android güncelleme Lideri Oluyor

Google’ın Pixel güvenlik yamalarını her ayın ilk Pazartesi günü yayınladığı bilinen bir gerçektir. Belirli aylarda, bu ilk gün olur, ancak diğerlerinde yedinci olur. Diğer Android üreticileri bu kendi kendine uyguladığı takvime uyma zorunluluğu yoktur, yani aylık yamalara sahip olur olmaz, bazen Google (Temel gibi) veya daha erken bir zamanda da yuvarlanabilirler. İkincisinin birkaç kez gerçekleştiğini gördük, ancak genellikle kuraldan ziyade bir istisna oldu.

Samsung en büyük Android üreticisidir, bu bir gerçektir. Farklı RAM ve depolama yapılandırmaları, çift SIM veya tek SIM, 5G ve 5G ve Exynos veya Snapdragon işlemcileri ile aynı cihazın birden fazla varyantı da dahil olmak üzere her yıl onlarca yeni telefon çıkarıyor. Bu, bu cihazların geçmesi gereken tüm farklı operatör sertifikalarından ve gönderilmeleri gereken tüm ülkelerden bahsetmiyoruz. Tüm bunları güncel tutma görevi devasa ve şirket baştan başlayarak başarısız olmaya hazırdı. iş hacminin altında.

Ve yine de, Samsung’un ödevini yaptığı ve yolundaki tüm engellere rağmen çalışan bir Android güncelleme formülü bulduğu aşikar. S7’nin Oreo’ya güncellenmesi on bir ay sürdü. Android 10 ile S9 için dört aya indi. Hatırlamanız gereken tek sayı bu; gördüğümüz ilerlemenin harika bir göstergesi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu