Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, Galaxy Note Üretiminin Sona Erdiğini Bildirildi

Galaxy Note üretimi görünüşe göre önümüzdeki ay tamamen sona erecek.

Hala Samsung Galaxy Note serisinin bir gün geri döneceğine dair umudunuzu koruyorsanız, kötü bir haberimiz var. ET News, Samsung’un Galaxy Note 20’nin üretimini yıl sonuna kadar sonlandıracağını ve şirketin 2022’de yeni bir model çıkarmayı planlamadığını bildirdi.


Samsung bu yıl bir Note cihazı piyasaya sürmedi ve Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy S21 Ultra’yı Note serisinin ayırt edici özelliği olan S Pen ile uyumlu hale getirerek bir nevi yedek olarak konumlandırdı.

Galaxy S22 Ultra, Note 20’nin halefi olacak

Samsung’un mobil patronu, Galaxy Note 20’nin halefinin 2022’de piyasaya sürüleceğine dair umutları ateşlemişti, ancak şirketin planları şimdi değişmiş gibi görünüyor. En son rapora göre Galaxy S22 Ultra, Note’un yerine geçecek. Selefinden farklı olarak, telefonun ekran kalemi için özel bir yuvaya sahip olduğu ve Note’tan ilham alan bir tasarıma sahip olabileceği söyleniyor. Bir süredir Galaxy S22 Ultra’nın Galaxy Note 22 Ultra olarak satılacağına dair söylentiler vardı ancak bu pek mümkün görünmüyor.

Adı ne olursa olsun, Galaxy S/Note 22 Ultra, gelecek yılın en iyi akıllı telefonları arasında yer alacak kadar umut verici görünüyor.

Samsung, Galaxy Note Üretiminin Sona Erdiğini Bildirildi

Güney Koreli şirket, katlanabilir Galaxy Z telefonlarına daha fazla odaklanmış gibi görünüyor ve çabaları nihayet meyvelerini vermeye başladı. Şirket, ABD’de Z Fold 3’ün Fold 2’den üç kat daha popüler olduğunu ve Flip 5G’den 40 kat daha fazla Z Flip 3 satıldığını söylüyor. Şirket görünüşe göre gelecek yıl 13 milyon Galaxy Z satmayı umuyor.

Bu yıl, geçen yılki Galaxy Note 20’den yalnızca 3,2 milyon adet üretti. 2019 ve 2020’de sırasıyla 12,7 milyon adet ve 9,7 milyon adet Note serisi telefon satıldı. Görünüşe göre Samsung, kaynakları katlanabilir telefonlara yönlendirmek istediği için Note telefonlarının üretimini baltalamaya karar verdi. Şirket, katlanabilir telefonların verimini optimize etmek ve maliyetleri azaltmak istiyor.

Sözü açılmışken, Z Katlama 4 iddiaya S Pen için bir ambarı sunmaz. Ayrıca, bir patent başvurusu herhangi bir gösterge olması durumunda Samsung, harici ekranı olmayan ve hatta bir S Pen yuvası olmayan katlanabilir bir Galaxy Note piyasaya sürebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu