Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung Galaxy A91 ve Galaxy A90 5G Gün Yüzüne Çıktı

M serisi ürün serisinin yanı sıra Samsung, orta seviye segmentine odaklanan ve tüketicilere birinci sınıf bir deneyim sunan A serisine sahip.

Samsung, bu yıl orta segmentli A serisi cihazını piyasaya sürdü. Güney Koreli dev akıllı telefon üreticisi şimdi Galaxy A91 ve Galaxy A90 5G adlı iki cihaz üzerinde çalışıyor.


Aslında, marka her iki cihazın varlığını resmi web sitesi aracılığıyla tesadüfen onayladı. Farkında olmayanlar için Samsung, kısa süre önce Note 10 duo ile Super Fast Charging 2.0 standardını tanıtmıştı.

Hem Galaxy A91 hem de Galaxy A90 5G cihazı Samsung’un Macaristan web sitesinde sızdırıldı. Cihazlar, şirketin en son şarj standardının ürün açıklaması ve uyumluluk sayfalarında tespit edildi.

Rapora göre, Samsung Galaxy A91′da Galaxy Note 10 modelinde bulunan 45W süper hızlı şarj 2.0‘ı destekleyecektir. Galaxy A90 5G ise düşük 25W’lık hızlı şarj özelliğinden faydalanacak. Bunların dışında, bu sızıntı her iki cihaz hakkında da hiçbir şey göstermedi, ancak neyse ki, önceki sızıntılar zaten vardı.

Samsung Galaxy A91 ve Galaxy A90 5G yolda

Samsung Galaxy A91 ve Galaxy A90 5G Gün Yüzüne Çıktı

Adından da anlaşılacağı gibi, Galaxy A91 orta A serisi kadrosundaki en pahalı akıllı telefonu olacak. Öte yandan, Galaxy A90 5G en son 5G bağlantısını destekleyecektir. Ekran özelliklerine gelince, A91 önde bir delikli kamera kurulumuyla birlikte büyük bir 6.7 inç AMOLED ekrana sahip olacak. Öte yandan, Galaxy A90 5G, aynı ekran boyutunda ancak ekrana gömülü delikli kamera yerine gözyaşı su damlacığı ekran tasarımına sahip olacak.

Bunların dışında Galaxy A90 5G hakkında daha fazla bilgiye sahibiz. Cihaz arkada üçlü kamera modülüne sahip olacak. Galaxy A91 gibi, akıllı telefon da Snapdragon 855 veya Exynos 9825 yonga setinde çalışacaktır. Her ikisi de amiral gemisi sınıfındaki işlemcilerdir. Bu durumda bu ilk olarak şirketin amiral gemisi olmayan dizilişi için amiral gemisi işlemciye gideceği için ilk olacak.

Ne yazık ki, her iki cihazın fiyatlandırması konusunda da net bir bilgi bulunmuyor. Galaxy A80’den farklı olarak, bazı güçlü donanımların A80’in yapamadığı pahalı fiyat etiketini haklı çıkarmasını bekliyoruz. 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu