TeknoDiot.com
   
     

Samsung Galaxy A9 Star Tanıtıldı

Samsung Galaxy A9 Star Tanıtıldı Akıllı Telefon Haberleri Samsung Haberleri

Güney Koreli şirket Samsung’un uzun zamandır akıllı telefon pazarının gündeminde olan akıllı telefon modeli Galaxy A9 Star sonunda tanıtıldı. Samsung Galaxy A9 Star özellikleri, fiyatı ve tüm detayları haberimizde.

2018 yılı içerisinde birçok akıllı telefon üreticisi artık çentikli ekran tasarımına geçiş yaptı ancak Samsung inatla çentikli tasarımı kullanmama konusunda özen gösteriyor. Galaxy A9 Star modelinde de Sonsuz Ekran adını verdiği 18.5:9 oranlarına sahip ekran tercih etmiş ve kullanmış. Bu ekranın detaylarına bakacak olursak şöyle, 6,28 inç büyüklüğündeki 2280×1080 piksel çözünürlüğündeki bu ekran Super AMOLED teknolojisini kullanıyor.

Samsung Galaxy A9 Star Tanıtıldı Akıllı Telefon Haberleri Samsung Haberleri

[ilgiliicerik icerik_id=”18617″]

Orta segment bir cihaz olduğunu hemen işlemcisinden anlayabiliriz aslında. Galaxy A9 Star modelinde Qualcomm’un Snapdragon 660 işlemcisinden gücünü almakta. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip. microSD kart desteği ise unutulmamış ve hafızayı da bu sayede arttırabiliyoruz.

Samsung Galaxy A9 Star Tanıtıldı Akıllı Telefon Haberleri Samsung Haberleri

Samsung Galaxy A9 Star, 24 MP ve 16 MP çözünürlüğünde iki kameraya sahip. Ön tarafta ise 16 MP bir kamera kullanılmış. 3700 mAh kapasitesine sahip bir bataryaya sahip olan Galaxy A9 Star modelinde ayrıca Samsung’un sanal asistanı Bixby’de yer alıyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile elen Galaxy A9 Star modeli Avrupa’da 400 euro fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Türkiye’ye gelecek mi gelmeyecek mi henüz belli değil açıkcası.

[ilgiliicerik icerik_id=”18269″]