Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung Display, Yeni Nesil Ekranlara 11 Milyar Dolar Yatırım Yapmayı Planlıyor

Samsung Display, 2025 yılına kadar Ar-Ge ve iyileştirme tesisleri için 11 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

Samsung, açıklamayı Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in ve Samsung Electronics’in Başkan Yardımcısı Jay Y Lee’nin Güney Kore’deki Asan kentinde katıldığı özel bir etkinlikte yaptı.


Önerilen toplam yatırımın 8,4 milyar dolar iyileştirme tesislerine harcanacak, geri kalanı ise Quantum Dot LED’ler gibi yeni nesil ekranlar geliştirme yolunda ilerleyecektir.

Samsung, 2021’den itibaren Quantum Dot ekranlar üretmek için Asan’daki LCD üretim hatlarından birini dönüştürecek. Yükseltilmiş tesisin ilk 65.000 panelden oluşan 30.000 panellik ilk kapasiteye sahip olacağını belirtti.

Samsung Display’den dev yatırım

Samsung Display, Yeni Nesil Ekranlara 11 Milyar Dolar Yatırım Yapmayı Planlıyor

Koreli şirketin ekran işi, son derece fazla LCD panellerin fazlalığı ve büyük ölçüde rekabetçi Çinli tedarikçilerin büyümesinden kaynaklanan küresel pazardaki marjlar üzerindeki baskı nedeniyle dolayı son çeyrekte sıkıntı çekti. 

İşleri daha da kötüleştiren Samsung Display‘in en büyük müşterilerinden biri olan Apple, bileşen tedarik konusunda Kore firmasına olan bağlılığını azaltmak istiyor.

Samsung, yeni nesil ekranlara aktif yatırımlarla tüm bu zorlukların üstesinden gelmek istiyor. Kore hükümeti, Samsung ve diğer yerel şirketlere küresel teşhir pazarındaki hakimiyetlerini korumak için destek sözü verdi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu