Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, Corona Virüsü İçin 24,6 Milyon Dolar Bağışladı

Samsung, Güney Kore’de Corona Virüsü için 24,6 milyon dolar bağışladı.

Örnek bir kurumsal sosyal sorumluluk sergisinde Samsung Group, tüm iştiraklerinin ülkedeki Corona Virüs enfeksiyonunun yayılmasını kontrol altına alma çabalarında Güney Kore hükümetini desteklemek için 24,6 milyon dolar bağış yapacağını açıkladı.


Güney Kore, önemli sayıda Corona Virüs vakası ile uğraşan ülkelerden biridir. Hükümet, Güney Kore zaten Çin dışında en fazla sayıda onaylanmış davaya sahip olduğundan virüsün daha fazla yayılmamasını sağlamaya odaklanıyor.

Acil destek fonu da artırıldı

Güney Kore‘nin en büyük holdinglerinden bazıları, virüsün yayılmasını kontrol etmeye çalışırken ağırlıklarını ülke hükümetinin arkasına attı. Muhtemelen ülkedeki en büyük ve en etkili holdinglerden biri olan Samsung Group, 14 bağlı şirketinin Kore Afet Yardım Derneği’ne toplam 24,6 milyon dolar bağış yapacağını açıkladı.

Samsung, Corona Virüsü İçin 24,6 Milyon Dolar Bağışladı

Bu parayı, dezenfektanlar, el dezenfektanları, günlük ihtiyaçlar ve diğer ilgili ürünler gibi yardım malzemeleri elde etmek için kullanacaktır. Şirket ayrıca, alt yüklenicilerine virüs nedeniyle acil durum finansmanı ile ilgili sorunlarla karşılaşan 823.808.300 dolarlık fon sağlamıştır.

Samsung Electronics ve diğer bağlı kuruluşlar, harcamaları hızlı bir şekilde onaylamak için acil durum toplantıları düzenlediler. Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve holdingin fiili varisi Lee Jae-yong , “Halkın desteğiyle büyüdük ve toplumla bu kadar zor bir zamanda paylaşmak zorundayız” dedi.

Samsung, geçen hafta Gumi’deki akıllı telefon üretim fabrikasında bir Corona Virüs enfeksiyonu ile uğraşmak zorunda kaldı. Enfeksiyon çalışanlarından birinde doğrulandı, böylece Samsung haftasonu işyerini dezenfekte etmek için yeni Galaxy Z Flip gibi akıllı telefonlar üreten tüm fabrikayı kapattı. 

Samsung, Corona Virüsü İçin 24,6 Milyon Dolar Bağışladı Samsung, Corona Virüsü İçin 24,6 Milyon Dolar Bağışladı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu