Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, CES 2024’te “Herkes için Yapay Zeka” Vizyonunu Tanıttı

Samsung Electronics, CES 2024'te yapay zeka teknolojilerini kullanarak bağlantılı cihaz deneyimini güvenli, kapsayıcı ve enerji açısından daha verimli hale getirme stratejisini özetledi.

Samsung Electronics, CES 2024’te yapay zeka teknolojisiyle kullanıcıların daha sezgisel ve konforlu bir cihaz deneyimi yaşamasını hedefleyen vizyonunu paylaştı. CEO Jong-Hee (JH) Han, yapay zekanın bağlantılı teknolojilerde insanların günlük yaşamını iyileştirmeye devam edeceğini vurgulayarak, şirketin stratejisini yapay zekanın bağlantılı deneyimleri geliştirmedeki rolüne odaklandı. Samsung, ürünler ve hizmetlerle bu hedeflere ulaşmayı destekleyen yapay zeka destekli yetenekleri tanıttı. JH Han, yapay zeka ve hiper-bağlanabilirlik özelliklerini geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırmak için şirketin güçlü cihaz portföyü ve açık kaynak iş birliklerini vurguladı.

Samsung Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mert Gürsoy, CES 2024’te yaptığı basın toplantısında, yapay zekaya stratejik yatırımlarının altını çizerek, AI vizyonunu toplum, ürün ve deneyim odaklı olarak üç ana başlıkta ele aldıklarını belirtti. Gürsoy, tanıtılan cihazların yapay zeka destekli akıllı özelliklerle donatıldığını vurgulayarak, kullanıcı deneyimini kişiselleştirme, sürdürülebilirlik ve erişilebilirlik açısından artırdıklarını ifade etti. Ayrıca, Samsung’un 2023 pazar performansını paylaşan Gürsoy, TV kategorisinde %29,5 cirosal pazar payına ulaştıklarını, buzdolabı pazarında %60’lık paya sahip olduklarını ve çamaşır makinesi pazarında %35’lik bir pazar payını sürdürdüklerini bildirdi.

Yapay Zeka Destekli Görsel Ekranlar ve Dijital Cihazlar, Evlerde Yeni Deneyimler Sunuyor


Samsung, CES 2024’te “Herkes için Yapay Zeka” Vizyonunu Tanıttı

Samsung Electronics Amerika Bağlantılı Deneyim Merkezi Başkanı Jonathan Gabrio, CES basın toplantısında yaptığı konuşmada, Samsung’un yapay zeka teknolojisinin Görsel Ekran ürünlerini ve Dijital Cihazları nasıl dönüştürdüğünü açıkladı. Öne çıkan ürünler arasında Samsung Neo QLED 8K QN900D yer alıyor; bu televizyon, büyük yapay zeka sinir ağı ve hızlı NPU ile donatılmış bir yapay zeka işlemcisine sahip, düşük çözünürlüklü içerikleri otomatik olarak yükselterek 8K çözünürlükle izleme deneyimi sunuyor. Ayrıca, TV’lerde ses deneyimini optimize etmek için kullanılan Aktif Ses Yükseltici Pro ve Tizen OS Home özelliği gibi yenilikçi özelliklere sahip. Samsung ayrıca, işitme ve görme engelliler için özel özelliklere odaklanarak, izleyici ihtiyaçlarına çeşitli erişilebilirlik özellikleri sunuyor. Projeksiyon alanında ise Samsung, 150 inçlik kablosuz 8K iletim özelliğine sahip The Premiere 8K projektörünü tanıttı. Ayrıca, kullanıcıların evlerine entegre edilebilen Music Frame adlı hoparlörü ve CES 2020’de tanıtılan yapay zeka özellikli robot Ballie’deki önemli geliştirmeler de duyuruldu. Ballie, günlük yaşam bilgilerini görüntüleme yeteneğinin yanı sıra özelleştirilmiş hizmetler sunma yeteneği ile dikkat çekiyor.

Samsung, mutfak deneyimini geliştirmek için AI Family Hub™+ özellikli 4 Kapılı Bespoke Flex™ Buzdolabını tanıttı. Buzdolabı, 32 inçlik bir ekrana sahip AI Vision Inside özelliği ile içindeki 33 farklı gıda maddesini tanıyarak tarifler öneriyor. AI Family Hub™ ekranı, gıda maddelerinin son kullanım tarihlerini belirleme imkanı sunuyor, buzdolabı ise tarih yaklaştıkça bildirim gönderiyor. Anyplace Induction serisi, yapay zeka bağlantısıyla Food uygulamasındaki tarifleri fırın ekranından takip etmeyi sağlıyor. Samsung’un yapay zeka teknolojisi ayrıca BESPOKE AI™ Combo Kurutmalı Çamaşır Makinesinde ve Bespoke Jet Bot Combo™ robot süpürge serisinde de yer alıyor. Çamaşır makinesi, alışkanlıkları hatırlayarak kişiselleştirilmiş yıkama ve kurutma önerileri sunarken, robot süpürge AI Object Recognition özelliği ile daha etkili temizlik deneyimi sağlıyor.

Uzamsal Zeka Çözümüyle Kullanıcılar ve Cihazlar Arasında Daha İyi Bağlantı Kuruluyor

Samsung, CES 2024’te “Herkes için Yapay Zeka” Vizyonunu Tanıttı

Samsung‘un Başkan Yardımcısı ve SmartThings Başkanı Jaeyeon Jung, yapay zeka teknolojisiyle kullanıcılar ve cihazları arasındaki ilişkiyi güçlendirerek SmartThings vizyonunu paylaştı. Uzamsal yapay zekâ, kullanıcının yaşam alanını öğrenen cihazlarla kişiselleştirilmiş ev yönetimi sunuyor. SmartThings, 3 Boyutlu Harita Görünümü özelliği ile daha ayrıntılı deneyim sunarken, QR kodu kullanarak aile ve arkadaşları eklemeyi kolaylaştırıyor. Akıllı sensörler ve yapay zeka kullanan platform, olağandışı durumları tespit edip uyarılar gönderiyor. Bixby sesli asistanı, gelişmiş yapay zeka yetenekleriyle kullanıcının konum ve faaliyetlerini anlayarak komutları uygun cihazlara yönlendiriyor. Samsung Daily+ hizmetine sahip TV’ler, akıllı ev özelliklerini merkezi hale getirirken ConnecTime, veteriner danışmanlık, Workout Tracker gibi ek hizmetlere erişim sağlıyor. Ayrıca, kapalı TV üzerinden erişilebilen Samsung Now+ hizmeti, kullanıcılara evleri hakkında bilgi sunuyor. SmartThings özelliklerine sesli komutla erişim mümkün.

Samsung Tüm Cihazlarında Güvenliğe ve Gizliliğe Odaklanıyor

Samsung, CES 2024’te “Herkes için Yapay Zeka” Vizyonunu Tanıttı

Samsung, yapay zeka özellikli ve birbirine bağlı cihazlarda güvenlik ve gizliliğe odaklanıyor. Samsung Knox Matrix, birçok Galaxy akıllı telefonda ve akıllı TV’de uçtan uca şifreleme sunarak güvenlik tehditlerini izole etmeyi sağlıyor. Knox Vault’un kullanımı, Samsung Neo QLED 8K TV’ler gibi SmartThings’e bağlı daha fazla cihazı kapsayacak şekilde genişletildi. Ayrıca, Samsung’un teknoloji şirketleriyle iş birlikleri, kullanıcıların güvenlik ve gizlilik deneyimini kişiselleştirmelerine olanak tanıyor.

Samsung, Sorumlu Malzeme Kullanımı, Enerji Yönetimi ve Erişilebilirlik Konularında Adımlar Atıyor

Samsung, CES 2024’te “Herkes için Yapay Zeka” Vizyonunu Tanıttı

Samsung, sürdürülebilirlik odaklı planları ve teknolojik yenilikleriyle dikkat çekiyor. Galaxy cihazlarında atık balık ağlarından elde edilen geri dönüştürülmüş plastikler, TV’lerde geri dönüştürülmüş plastikler ve Bespoke buzdolaplarında geri dönüştürülmüş alüminyum malzemeler kullanılıyor. Certified ReNewed programıyla uygun fiyatlı yenilenmiş telefonlar sunulurken, Galaxy Upcycling programı eski telefonların yaratıcı şekillerde kullanılmasına olanak tanıyor. Sürdürülebilirlik çabaları, SmartThings AI Enerji Modu gibi yapay zeka özellikleriyle ürünlerin enerji verimliliğini artırmayı içeriyor. SmartThings Energy’nin Tesla ile iş birliği, ev içi ve dışındaki kullanımı daha etkili hale getiriyor. Ayrıca, Samsung, erişilebilirlik özellikleri ekleyerek mobil cihazlarda altyazılar, yapay zeka özellikli metinden konuşma ve TV’lerde Relumino Together Modu gibi yenilikçi özelliklerle kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu