Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, 360 Milyon Dolarlık Yatırımla Hindistan’da Üretimi Büyütecek

Samsung‘un, Hindistan’daki üretim kapasitesini 360 milyon dolar yatırımla arttırma çalışmalarında planları olduğu söyleniyor.

Güney Kore devinin iki yeni NV kurma planları var. Akıllı telefonu ekranlarının ve pillerinin yerel üretimi için tesisler büyütülecek ve eklemeler yapılacak.


Organizasyonun bir yıl önce Hindistan’daki dünyanın en büyük mobil fabrikasını tanıtmasından sonra geldi. Fabrikalarından biri olan Samsung Display Co, Noida’da bulunacak ve Samsung’un devlet hükümetiyle bir anlaşma imzaladığı söyleniyor. 

Tesisin 217 milyon dolar  değerinde olduğu ve önümüzdeki yıl nisan ayında faaliyete geçmesi bekleniyor. Samsung SDI, Hindistan’da yaklaşık lityum-iyon pil üretimi için bir montaj fabrikası kurmak üzere yaklaşık 130-144 milyon dolar yatırım yapacak.

Samsung, 360 Milyon Dolarlık Yatırımla Hindistan'da Üretimi Büyütecek

Samsung SDI India da aynı şekilde Şirketler Kayıt Şirketi (RoC) ile yaptığı idari dosyalamayı tamamladı ve Hindistan genel seçimlerinden önce süreci sonuçlandırmayı bekliyor.

İki yeni tesisin ürünleri hem Samsung Hindistan’a hem de halihazırda Samsung’dan parça tedarik eden diğer akıllı telefon üreticilerine sunulacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu