«
Samsung, 2019'un İlk Çeyreğinde %60 Düşüş Gösterdi Samsung Haberleri Sektörel Haberler

Samsung, 2019 yılının ilk çeyreğinde gelir durumunu açıkladı. Samsung, 2018 yılının 4. çeyreğinde, işlemci ve telefon satışlarından kaynaklanan karda% 28.7 düşüş kaydettikten sonra, şirketin bu yıl satış ve iş performansını artıracağını söyledi.

Yeni yayınlanan gelir rehberi, 2018’in ilk çeyreğinde 15.6 trilyon karı bu yılın ilk çeyreğinde % 60.2 düşerek çeyrek için 6,2 trilyon yuan (5,5 milyar dolar) faaliyet karı kazandığını ortaya koyuyor.

Samsung, bir yıl önce kazandığı 60.5 trilyon yuan (9,01 milyar dolar) kıyasla % 14 düşüşle 2019 yılının ilk çeyreğinde 52 trilyon yuan kazandığını bildirdi. Bu, analistlerin 6.8 trilyon kar kazandığı ve 53 trilyon kazancı çeyrek için kazandığı tahminlerinden daha az.

Samsung, 2019'un İlk Çeyreğinde %60 Düşüş Gösterdi Samsung Haberleri Sektörel Haberler

Samsung, geçen hafta hafıza fiyatlarındaki düşüşün “beklenenden daha büyük” olduğunu belirten bir uyarıcı rapor hazırladı ve ayrıca Apple iPhone için yaptığı OLED ekran gibi ekranlara olan talebin düşük olduğunu söyledi.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *