Samsung, 2019'un İlk Çeyreğinde %60 Düşüş Gösterdi - TeknoDiot.com

Samsung, 2019’un İlk Çeyreğinde %60 Düşüş Gösterdi

Abone Ol 

Samsung, 2019 yılının ilk çeyreğinde gelir durumunu açıkladı. Samsung, 2018 yılının 4. çeyreğinde, işlemci ve telefon satışlarından kaynaklanan karda% 28.7 düşüş kaydettikten sonra, şirketin bu yıl satış ve iş performansını artıracağını söyledi.

takipçi satın al
takipçi satın al

Yeni yayınlanan gelir rehberi, 2018’in ilk çeyreğinde 15.6 trilyon karı bu yılın ilk çeyreğinde % 60.2 düşerek çeyrek için 6,2 trilyon yuan (5,5 milyar dolar) faaliyet karı kazandığını ortaya koyuyor.

Samsung, bir yıl önce kazandığı 60.5 trilyon yuan (9,01 milyar dolar) kıyasla % 14 düşüşle 2019 yılının ilk çeyreğinde 52 trilyon yuan kazandığını bildirdi. Bu, analistlerin 6.8 trilyon kar kazandığı ve 53 trilyon kazancı çeyrek için kazandığı tahminlerinden daha az.

Samsung, 2019'un İlk Çeyreğinde %60 Düşüş Gösterdi

Samsung, geçen hafta hafıza fiyatlarındaki düşüşün “beklenenden daha büyük” olduğunu belirten bir uyarıcı rapor hazırladı ve ayrıca Apple iPhone için yaptığı OLED ekran gibi ekranlara olan talebin düşük olduğunu söyledi.

Göz atın:   BİM Ucuz Fiyatlı Lenovo Moto E4 Satacak!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!