Tiktok Takipçi Satın Al

Rus-Avrupa Gezgini ExoMars-2020 Sıcaklık Testlerini Başarıyla Geçti

Rus-Avrupa gezgini ExoMars-2020, sıcaklık testlerini başarıyla geçti. Testler Fransa’da Mars’a yakın soğuk koşullarda gerçekleştirildi. 

Bu konu, Avrupa Uzay Ajansı’nın (ESA) web sitesinde belirtilmiştir. Laboratuvar testleri sırasında, teknisyenler Rosalind Franklin gezgininin hem Mars’a giderken hem de yüzeyinde karşılaşacağı koşulları simüle etti.


Hesaplamalara göre, Kızıl Gezegenin yüzeyinde, gezici –120 ° C sıcaklıkta çalışmak zorunda kalacak ve cihazın içinde cihazların –50 ° C sıcaklıkta çalışması gerekecektir.

Ayrıca, laboratuvarda Mars üzerinde özel baskı koşulları simüle edildi – Dünya’dan ve özel kompozisyonundan 0.01’e kadar.

ExoMars projesi ESA ve Roscosmos tarafından geliştirilmektedir. 2016’da, TGO yörünge probu ve Schiaparelli inişi zaten Mars’a gidiyordu, ancak rover inişe düştü. İkinci aşama olan ExoMars 2020’nin 2018’de gerçekleşmesi gerekiyordu, ancak 2020’ye ertelendi.

Rus-Avrupa Gezgini ExoMars-2020 Sıcaklık Testlerini Başarıyla Geçti

ExoMars-2020 Sıcaklık Testlerini Başarıyla Geçti

Uçuş modülündeki Kızıl Gezegene bir Rus gezici ve sabit bir otonom bilimsel istasyonun teslim edilmesi planlanıyor. ExoMars probunun lansmanı, 25 Temmuz – 13 Ağustos 2020 tarihleri ​​arasında Proton-M roketindeki Baikonur Cosmodrome’dan gerçekleşecek. Mars’a varış 19 Mart 2021’de gerçekleşecek.

Son olarak ESA yani Avrupa Uzay Ajansı konu hakkında bir basın bildirisi yayınladı; Şimdi ana odak, gezici sistemlerin son kontrolleri. Özellikle, araçların senkronizasyonu, örneğin inceleme sistemleri ve tüm sistemlerin nihai fonksiyonel testi. Tüm bu kontroller tamamlandığında, cihaz Thales Alenia Space France’a gönderilecek ve burada uzay aracı ve zemin platformu ile entegre edilecek ve tüm görev unsurları birlikte test edilecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu