Tiktok Takipçi Satın Al

Röportaj: Kaleli Gurme

Röportaj
Muhabir: Bugün ki konuğumuz, Kaleli Gurme ve Beyzade Zeytinyağı Genel Müdürü Sayın Mehmet Kaleli. Merhaba Mehmet Bey.

Mehmet Kaleli: Merhaba.


M: Öncelikle e-ticarete bakışınızı ve firmanızın bu konudaki düşüncelerini ve çalışmalarını öğrenmek isterim.

MK: Memnuniyetle. Elektronik ticaret internetin ve teknolojinin yaygınlaşması ile birlikte her geçen gün artmakta. Yine insanların alışveriş anlayışı ve alışkanlıkları da teknoloji ile birlikte değişmekte. Online alışveriş de hayatımıza derinlemesine girmekte. İşte bu gelişmeler karşısında bizde firmamızı hem bu gelişmelerin gerisinde bırakmamak hem de yeni bir pazar alanı olan online alışverişin içerinde tutmak istedik. Bu bağlamda da farklı bir fikir ile ortaya çıktık. Taze, doğal memleketimizin tatlarını, tüm Türkiye’ye ulaştırmayı amaç edindik.

M: Peki sitenizin, diğer gıda alışveriş sitelerinden farkı nedir?

MK: Öncelikle, sitemizde ki ürünler sıkı bir süzgeçten geçmekte. Önümüze gelen her ürünü ticari kaygı ile siteye koymuyoruz. Bu ürünleri gerçekten kendi evimizde çocuklarımızla birlikte tüketir miyiz ? diye düşünerek hareket ediyor ve arkadaşlarımıza da bu doğrultuda talimat veriyoruz, yani güvenirlilik ve sağlık kaygısı güdüyoruz. İkinci olarak, güvenli ve sağlıklı olması yetmez, acaba bu ürün yeterince kaliteli ve lezzetli mi diye de bakıyoruz. Bir diğer kriterimiz de yukarıda ki şartları sağlamış olan yöresel lezzetleri,farklı yörelere daha doğrusu tüm Türkiye’ye ulaştırmak. Ayrıca, bizim diğerlerinden en önemli farkımız, Kaleli Gurme ve Beyzade ürünlerinden başka, Bursa’nın tarihi hanlar ve çarşılar bölgesinden kendileri de birer marka olmuş firmaların ürünlerini de insanlara ulaştırıyor olmamız . Hatta Bursa’nın tarihi tuz pazarı çarşısından, tüm sebze meyve, et, balık gibi ürünlerini de kapınıza kadar getiriyoruz. Tabii ki çarşıya gelip çarşıdan almak bambaşka bir duygu ama gerek trafik yoğunluğu, araç park sıkıntısı ve vakit darlığı,gerekse hasta ve yaşlılarımız, sitemizi kullanarak fizikken çarşıya çıkmasa da bir nebze de olsa o duyguyu tatmış oluyor.

M: Peki Mehmet bey, sizin ayı zamanda zeytinyağı sektöründe Beyzade markası ile hizmet verdiğinizi biliyoruz. Bize biraz da ondan bahseder misiniz?

MK: Kuzenim aynı zamanda ortağım Hakan Bey ve ben diğer işlerimiz gereği Çin’e çok seyahat ediyorduk. Bu süreçte biz buraya ne satabiliriz diye düşünürken zeytinyağı ile tanıştık. 2011 yılından beri zeytinyağını iyi inceledik, iyi araştırdık, ülkemizden başka İtalya, İspanya ve Tunus’a gittik, dünyada bu iş nasıl yapılıyor öğrendik, hatta tadım derslerine
varıncaya kadar aldık. Sonrasında zeytinyağı bizim için bir tutku olmaya başladı.

M: Peki Beyzade zeytinyağı nasıl bir ürün ve nerelerde hizmet vermekte?

MK: İyi bir zeytinyağı nasıl olmalı, nasıl üretilmeli ve nasıl saklanmalı ? Önce bunları öğrenip uyguladık. Erken hasat zeytinyağı ve diğer zeytinyağlarımız ile birlikte son 5 yıldır üst üste Bursa’nın ödül alan tek zeytinyağı firması olduk. Beyzade markamızla dünyanın en prestijli gıda fuarlarına katıldık. Çin, ABD, İngiltere, İran gibi ülkelere ihracat yapmaktayız ve her geçen gün ihracat hedeflerimizi arttırmaktayız. Amacımız ağırlıklı olarak ihracat yapmak olduğu için iç piyasaya yeni yeni giriyoruz ve şu an en geniş satış ağımız yukarıda bahsettiğimiz kendi online satış sitemiz olan Kaleli Gurme.

M: Peki e-ticaret ile ilgili gelecekte yeni planlarınız var mı?

MK: Evet, firma olarak e-ticaretin gelecekte hayatımızda daha fazla yer edineceğine inandığımızdan dolayı e-ticaret üzerine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Şu an üzerinde çalıştığımız yeni projelerimiz mevcut.

M: Hayırlı olsun diyoruz ve bu güzel sohbet için teşekkür ediyoruz.

MK: Ben teşekkür ederim.Sizlere yayın hayatınızda başarılar diliyorum.

Kaleli Gurme’yi incelemek isterseniz ; www.kaleligurme.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu