Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS, ROG Yeni Oyuncu Klavyesini Tanıttı: ROG Strix Scope TKL Deluxe

ASUS ROG, CES 2020’de oyunculara yönelik yeni teknoloji harikası ürün serisini tanıttı. ROG Strix Scope TKL Deluxe mekanik klavyesi göz doldurdu.

ASUS Republic of Gamers (ROG) CES 2020’de en yeni ROG oyuncu ekipmanlarını tanıttı. Yeni modeller arasında ROG Strix Scope TKL Deluxe mekanik klavye, ROG Strix Impact II Wireless mouse ve dahili joystick’e sahip olan ROG Chakram kablosuz fare yer alıyor.


CES 2020’de ayrıca mikrofonda yapay zeka destekli gürültü engelleme özelliğine sahip olan ROG Strix Go 2.4 kablosuz kulaklık ve her iki elle de kullanılabilen ROG Pugio II kablosuz mouse da tanıtıldı.

ASUS ROG Strix Scope TKL Deluxe özellikleri

FPS oyunlarına uygun olacak şekilde geliştirilen ROG Strix Scope TKL Deluxe, gerekli tüm tuşları sunan ve nümerik klavyenin bulunmadığı tasarımıyla oyunlarda fareyi rahat hareket ettirmek için ekstra alan sağlıyor. Kullanıcıların ürünü kişiselleştirebilmesine olanak tanıyan bir tasarıma sahip olan ürün yüksek performans ve üst düzey malzemeleri bir araya getiriyor. Örgülü ve çıkarılabilir USB Type-C kablosu ve hem sağlamlık hem de kolay taşıma imkanı sunan biçim ve boyutuyla bu klavye istenilen her yere rahatlıkla götürülebiliyor.

ASUS, ROG Yeni Oyuncu Klavyesini Tanıttı: ROG Strix Scope TKL Deluxe

ASUS ROG Scope TKL Deluxe, nümerik klavyeye yer verilmeyen tasarımı sayesinde oyun oynarken mouse ve klavye tuşlarının birbirine yakın olmasını sağlıyor. Böylece hem uzun oyun maratonlarında hem de yazı yazarken daha ergonomik bir pozisyon sunuyor. Mıknatıslar aracılığıyla klavyeye takılan bilek desteği de uzun oyun maratonlarının rahat geçmesini sağlıyor.

ROG Strix Scope TKL Deluxe’ün tasarımında kişiselleştirme olanakları ön planda yer alıyor. Kullanıcılar kendi çalıştırma gücü, çalıştırma mesafesi ve dokunma hissi tercihlerine göre Alman üretimi Cherry MX RGB Red, Blue, Brown ve Speed Sliver anahtarları arasında tercih yapabiliyor. ROG Strix Scope TKL Deluxe kullanıcıların eliyle aynı anda basabileceği tüm tuşları hassas bir şekilde algılıyor ve 1000 Hz sorgu oranıyla basılan tuşlara anında tepki veriyor.

FPS oyunları için üretilen yüksek kaliteli klavye

Strix Scope TKL Deluxe kompakt bir yapıda olmasına rağmen sol tarafta normalden daha büyük bir Ctrl tuşuna yer veriyor. Oyunlarda rahatlık sağlayan bu büyük Ctrl tuşunun ve diğer büyük tuşların altında yer alan Costar sabitleyicisi, oyun sırasında tuşların kenarlarına basıldığında bile düşük direnç ve tutarlı bir his veriyor. F5 ile F12 arasındaki tuşlar hızlı geçiş anahtarıyla medya kontrol tuşlarına dönüşebiliyor, böylece müzik dinlerken ses düzeyini ayarlanıp şarkılar değiştirilebiliyor. Medya kontrol modundayken F12 tuşuna basarak geçilen gizli mod tüm açık uygulamaları gizleyip sesi kısıyor.

ASUS, ROG Yeni Oyuncu Klavyesini Tanıttı: ROG Strix Scope TKL Deluxe

Scope TKL Deluxe’ü dikkat çekici hale getiren özelliklerin başında aydınlatma geliyor. Her bir tuş ve kilit göstergesinde ayrı RGB LED bulunuyor. ROG logosu da kendine ait LED’lerle aydınlatılıyor. Klavyenin ön kenarında bulunan 26 RGB LED’li ışık şeridi de etkileyici bir parlaklık sağlıyor. Kullanıcılar 11 farklı efekt (10 varsayılan ve 1 kişisel efekt) ve geniş renk yelpazesiyle kendilerine özgü bir görünüm oluşturabiliyor ve ROG Aura Sync sayesinde Scope TKL Deluxe’ü Aura Sync uyumlu diğer bileşenlerle senkronize edebiliyor.

Klavyeye bir adet varsayılan profile ek olarak belirli program veya oyunlara atanabilen beş adet özel profil kaydedilebiliyor. Fn tuşuyla veya Armoury II yazılım aracıyla bu profiller arasında geçiş yapılabiliyor. Neredeyse tüm tuşları programlanabilen bu klavyede makroları da kolayca kaydetmek mümkün. Son olarak ASUS markasının ürünlerinin güncel haberlerine ASUS haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

ASUS, ROG Yeni Oyuncu Klavyesini Tanıttı: ROG Strix Scope TKL Deluxe

:: ASUS, Yeni ROG Oyuncu Kulaklığı ve Oyuncu Faresi Tanıttı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu