Tiktok Takipçi Satın Al

Rockstar Kurucu Ortağı ve GTA Yazarı Dan Houser Şirketten Ayrıldı

Rockstar kurucu ortağı ve GTA yazarı Dan Houser şirketten ayrıldı. Dan Houser ayrıca Red Dead Redemption 2 ve Bully’nin baş yazarıydı.

Rockstar Games‘in kurucu ortağı ve Bully, Red Dead Redemption ve Grand Theft Auto gibi oyunlarda baş yazar olan Dan Houser, Rockstar ve Take-Two Games’ten ayrılıyor.


Bir Rockstar Games sözcüsü Dan Houser’i ayrılış haberi hakkında bir yorum ekledi. Şirket, Houser’in ayrılığına doğrudan hitap etmedi, ancak Dan’ın kardeşi ve Rockstar Games’in kurucu ortağı Sam Houser’in hala şirkette olduğunu tekrarladı.

Bir Rockstar Games sözcüsü, “Sam Houser’in 1998’de kurduğu Rockstar Games’teki rolü değişmeden kalıyor. Sam ve ekibi şimdiki ve gelecekteki projelere odaklanmış durumda.”

1998’de kardeşi ile birlikte Rockstar Games’i kurmuştu

Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive’e göre, Dan Houser 11 Mart 2020’de şirketten ayrılacak. Daha önce Red Dead Redemption 1 ve 2’nin yanı sıra çok sayıda GTA oyunu üzerinde çalışmıştı. şirketin Q3 2020 mali raporunda Take-Two şunları söyledi: “Katkılarından dolayı son derece minnettarız. Rockstar Games, en eleştirmenlerce beğenilen ve ticari olarak başarılı oyun dünyalarından bazılarını, tutkulu taraftarların küresel bir topluluğunu ve mevcut ve gelecekteki projelere odaklanan inanılmaz yetenekli bir ekip oluşturdu.”

Rockstar Kurucu Ortağı ve GTA Yazarı Dan Houser Şirketten Ayrıldı

Dan ve kardeşi Sam Houser, Take-Two tarafından satın alınmadan önce BMG Interactive’de yöneticilerdi. Houser kardeşler, Aralık 1998’de Take-Two kapsamında Rockstar Games’i kurdu. Rockstar’da, GTA ve Red Dead gibi oyunlar yazdı ve geliştirdi, ayrıca Bully, Midnight Club: Los Angeles ve Smuggler’s Run oyunlara da katkıda bulunmuştu.

Houser, Grand Theft Auto 2’den Grand Theft Auto 5’e Grand Theft Auto oyunlarının çoğunda yazar olarak ve Bully , Red Dead Redemption, Max Payne 3 ve Red Dead Redemption 2’de baş yazar olarak yer almıştı.

Rockstar Kurucu Ortağı ve GTA Yazarı Dan Houser Şirketten Ayrıldı

Rockstar Kurucu Ortağı ve GTA Yazarı Dan Houser Şirketten Ayrıldı Rockstar Kurucu Ortağı ve GTA Yazarı Dan Houser Şirketten Ayrıldı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu