Robot Kurye Yandex.Rover Çalışmaya Başladı

Rus merkezli arama motoru Yandex’in Robot kuryesi Yandex.Rover, Rusya’da çalışmaya başladı

Yandex, Moskova’daki Leo Tolstoy Caddesi’ndeki merkezinin dışında Yandex.Rover robot kuryesini kullanmaya başladı. Şimdi robot, Skolkovo topraklarında küçük yükler taşıyor.

Yandex.Rover, Skolkovo yönetim ofisinden postaneye kaldırımlar boyunca bağımsız olarak hareket edecek. Bu noktalar arasındaki mesafe birkaç kilometredir. Robot kendini yönlendirecek ve engellerin etrafından dolaşacaktır. Ek olarak, cihaz karanlıkta ve diğer zayıf görüş koşullarında bile gezinmesine izin verecek lidar ve özel sensörler ile donatılmıştır.

Robot Kurye Yandex.Rover Çalışmaya Başladı

Skolkovo çalışanları cihazın harita üzerindeki hareketini izleyecek, görevlerini belirleyecek ve gerektiğinde engelleyecektir.

Gelecekte şirket, robotu Skolkovo şirketlerinin ve bu bölgenin sakinlerinin hizmetine bağlamayı planlıyor. Buna ek olarak, Yandex.Rover, postaya ek olarak, ürünleri ve hazır yiyecekleri taşıyabilir.

Daha önce, cihaz sadece Yandex merkezinde kullanılıyordu. Robot , Yandex ve Sberbank’ın ortak girişimi olan Beru pazarından şirketin çalışanlarına parseller teslim etti.

Robot Kurye Yandex.Rover Çalışmaya Başladı

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu