Robot Kurye Yandex.Rover Çalışmaya Başladı - TeknoDiot.com

Robot Kurye Yandex.Rover Çalışmaya Başladı

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş

Rus merkezli arama motoru Yandex’in Robot kuryesi Yandex.Rover, Rusya’da çalışmaya başladı

Yandex, Moskova’daki Leo Tolstoy Caddesi’ndeki merkezinin dışında Yandex.Rover robot kuryesini kullanmaya başladı. Şimdi robot, Skolkovo topraklarında küçük yükler taşıyor.

Yandex.Rover, Skolkovo yönetim ofisinden postaneye kaldırımlar boyunca bağımsız olarak hareket edecek. Bu noktalar arasındaki mesafe birkaç kilometredir. Robot kendini yönlendirecek ve engellerin etrafından dolaşacaktır. Ek olarak, cihaz karanlıkta ve diğer zayıf görüş koşullarında bile gezinmesine izin verecek lidar ve özel sensörler ile donatılmıştır.

Robot Kurye Yandex.Rover Çalışmaya Başladı

Skolkovo çalışanları cihazın harita üzerindeki hareketini izleyecek, görevlerini belirleyecek ve gerektiğinde engelleyecektir.

Gelecekte şirket, robotu Skolkovo şirketlerinin ve bu bölgenin sakinlerinin hizmetine bağlamayı planlıyor. Buna ek olarak, Yandex.Rover, postaya ek olarak, ürünleri ve hazır yiyecekleri taşıyabilir.

Daha önce, cihaz sadece Yandex merkezinde kullanılıyordu. Robot , Yandex ve Sberbank’ın ortak girişimi olan Beru pazarından şirketin çalışanlarına parseller teslim etti.

Logitech G Çekiliş

Robot Kurye Yandex.Rover Çalışmaya Başladı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu