Tiktok Takipçi Satın Al

Riot Games, Pentakill’in Yeni Albümünü Duyurdu

III: Lost Chapter Geliyor

Yeni albüm hafızalardan silinmeyecek hikâye tabanlı bir deneyim olmayı ve hayranlarını Pentakill hikâyesinin derinlerine sürüklemeyi hedefliyor.


Dünya genelinde büyük beğeni toplayan “League of Legends” oyununun sanal metal grubu Pentakill, dört yılın ardından ilk yeni albümü III: Lost Chapter’ı çıkarıyor. Yeni albüm, Pentakill’in ve grubun yükseldiği diyarın hikâyesi üzerine kurulu hikâye tabanlı bir konsept albüm olacak. III: Lost Chapter, 8 Eylül’de Spotify, Apple Music, Amazon Music ve Deezer da dahil olmak üzere tüm büyük dijital müzik platformlarındaki yerini alacak.

10 parçadan oluşan albüm Pentakill’le özdeşleşen şan ve yıkım ezgilerine yer veriyor. Grup, Karthus ve Kayle’ın yüksek enerjili vokalleri, Metalin Efendisi Mordekaiser’in durmak bilmeyen gitar melodileri, Yorick’in insafsız bas yürüyüşleri, Sona’nın duyanları etkisi altına alan klavye armonileri ve Olaf’ın davullara yağdırdığı yıldırımlarla metalin farklı türlerinden yardım alarak yeni ses âlemlerine ulaşmak için göreve çıkıyor.

Riot Games, sahneyi III: Lost Chapter’ın özgün aktiviteler ve deneyimler içeren çıkışına hazırlamak amacıyla Pentakill’in sadık hayranları için bir giriş animasyonu da yayınladı.  Giriş animasyonunu izlemek için:

“Sanattaki hedefimiz sınırları zorlamak”

Riot Games Müzik Ekibi Lideri Toa Dunn, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Riot’un müzik alanında bir sonraki adımını duyurmaktan çok mutluyuz,” dedi. “Pentakill çıkardığımız müziklerle oluşturduğumuz derin, kapsayıcı hikâye deneyimini yeni bir seviyeye ulaştıracak ve hikâye anlatımı ve sanattaki hedefimizin sınırları zorlamak olduğunu gösterecek.”

Grubun çıkış albümü en çok dinlenenler listesinde

Pentakill 2014 yılında yayınlanan I: Smite & Ignite çıkış albümüyle Billboard’un en çok dinlenen 40 parça listesine girdi ve iTunes’da metal ve rock listelerinde birinci sıraya yükselerek genel beğeni topladı. İkinci albüm II: Grasp of the Undying’e katkıda bulunanlar arasında The Crystal Method’dan yapımcı Scott Kirkland, daha önce Nine Inch Nails üyesi olan yapımcı ve vokalist Danny Lohner, dünyaca ünlü Mötley Crüe davulcusu Tommy Lee, Xerath davulcusu Mike Pitman ve vokalisti Rich Thomson gibi ünlü müzisyenler ve yapımcılar vardı. Albüm son derece olumlu yorumlar aldı.

Riot Games, Pentakill'in Yeni Albümünü Duyurdu

III: Lost Chapter’ın prodüksiyonunu şirketin müzik birimi olan Riot Games Müzik Ekibi yaptı. Riot Games Müzik Ekibi, hip-hop grubu True Damage ve K-pop türünden ilham alan pop grubu K/DA gibi üyeleri “League of Legends” karakterleri olan sanal gruplar için de özgün müzikler ve deneyimler üzerinde çalıştı. Ayrıca ekip, geçtiğimiz aylarda enstrümantal müzik dünyasından 21 farklı sanatçıyla işbirliği içinde oluşturulan 37 şarkılık Sessions: Vi’ı yayınladı. Sessions: Vi, Riot yayıncılarının ve içerik üreticilerinin telif hakkı bildirimlerinden endişe duymadan kullanabileceği bir albüm olarak hazırlandı.

III: Lost Chapter albümünün üzerinde Riot Games Müzik Ekibi’nin besteciler, sanatçılar, yapımcılar ve ses mühendislerinden oluşan Müzik Prodüksiyon Ekibi çalıştı. Albümde II: Grasp of the Undying’de de bulunan isimler var. Per Johansson (Periphery), Karthus’un sesi olarak ünlü rock-metal vokalisti Jorn Lande (Masterplan) ve Kayle’ın sesi olarak şarkıcı Noora Louhimo (Battle Beast) üçüncü albümde geri dönüyor. III: Lost Chapter’ın süper kadrosuna yeni katılan isimler Tyler “TELLE” Smith (The Word Alive), Adam “Nolly” Getgood (Periphery), Benjamin Ellis (Bloodshot Dawn), klavyeci Jose “Atlan” Aranda ve kemancı Ray Chen.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu