«
Redmi X Ortaya Çıktı Akıllı Telefon Haberleri Teknoloji Haberleri Xiaomi Haberleri

Xiaomi‘nin uygun fiyatlı akıllı telefon üreten alt markası olan Redmi’nin yeni cihazı Redmi X modeli sonunda ortaya çıktı.

2019 trendlerinden biri olan açılır kameralı telefonlar tabii ki. Redmi markasının da ilk açılır kameralı telefonu olma özelliğini barındıracak olan Redmi X modeli hakkında bazı bilgiler ve Redmi X görselleri sızdırıldı.

Xiaomi’nin, bütçe dostu amiral gemiler ile ünlü olan alt markası Redmi, Redmi X adıyla satışa sunacağı yeni amiral gemisi ile gündemde. Afiş tasarımı ve görüntülere göre Redmi X akıllı telefon, açılabilir özçekim kamerasıyla geliyor.

Redmi‘nin yeni amiral gemisi hakkındaki söylentiler marka direktörünce reddedilmiş olsa da çıkan yeni bir görsel Redmi’nin yeni amiral gemisini ortaya çıkardı. Redmi X adıyla satışa sunulması beklenen telefonun, şimdi de afiş tasarımı internete düştü. İşte Redmi X afişi!

Redmi X Ortaya Çıktı Akıllı Telefon Haberleri Teknoloji Haberleri Xiaomi Haberleri

Redmi X tasarımı

Çin’in popüler sosyal medya mecrası Webio’da paylaşılan görsele göre, çerçevesi olmayan çentiksiz bir ekrana ve açılır bir ön kameraya sahip olan cihazın arka tarafında 3 adet kamera yer alıyor. Ön kamerası açılır yapıda olacak Redmi X’in ön tarafınınise tamamen ekrandan oluşacağı görülüyor.

  • Redmi X Ortaya Çıktı Akıllı Telefon Haberleri Teknoloji Haberleri Xiaomi Haberleri

    Redmi Note 7 Pro Tanıtıldı! Redmi Note 7 Pro Özellikleri ve Fiyatı

Redmi X Ortaya Çıktı Akıllı Telefon Haberleri Teknoloji Haberleri Xiaomi Haberleri

Redmi X ne zaman tanıtılacak?

Afiş, cihazın ön kamerası ve ekran tasarımının yanı sıra arka kamerası hakkında da bazı ipuçları veriyor. Görülenlere göre Redmi X, üçlü arka kamera kurulumu ile gelecek. Ayrıca Redmi X’in oldukça kaliteli bir malzemeye sahip olacağı afişlerden bile yeterince belli oluyor.

Şık ve sade bir tasarım çizgisine sahip olacak yeni Redmi modeli, Qualcomm’un en güçlü mobil işlemcisi Snapdragon 855‘ten güç alacak. Cihazın donanım özellikleri hakkında bilgi bulunmuyorsa da donanım özelliklerinin de üst seviye olması beklentiler arasında. Redmi X’in tanıtım tarihi hakkında resmi açıklama yapılmadı. Bununla birlikte cihazın 14-15 Mayıs gibi tanıtılması bekleniyor.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *