Bütçe Dostu Redmi 8A TENAA’da Ortaya Çıktı

TENAA listesi sayesinde Redmi 8A’nın görüntüleri internette ortaya çıktı. Tam liste şimdi yayınlandı ve yaklaşmakta olan telefonun tüm özelliklerini ortaya koyuyor.

Bu hafta başlarında, yaklaşmakta olan M1908C3IG ve M1908C3KG Xiaomi telefonları Tayland’ın NBTC telekomünikasyon otoritesi tarafından sırasıyla Redmi 8 ve Redmi 8A olarak sertifikalandırıldı

Model numarası M1908C3KE olan yeni bir Redmi telefonu, TENAA’dan onay aldı. Telefonun tasarımı Redmi 8A telefonun Çin çeşidi olabileceğini gösteriyor.

M1908C3KE model numarasına sahip Redmi 8A, bazı büyük güncellemeleri taşıyacaktır. İlk olarak, ekran 5,45 inç’ten 6,17 inç’e kadar büyük bir gelişme gösteriyor ve çözünürlük şimdi 720×1520.

Redmi 8A özellikleri

Cihazda 2.0GHz sekiz çekirdekli bir işlemci yer alıyor. Redmi 8A, sırasıyla 16GB, 32GB ve 64GB depolama alanlı 2GB, 3GB ve 4GB RAM çeşitlerinde sunulacak. Telefonun depolama genişletmesi için desteği olacak ve TENAA maksimum kapasitenin 512GB olduğunu söylüyor.

8MP kamera özçekimler için önünde otururken tek bir 12MP kamera yer alıyor. Tuhaf olan, TENAA listesinin cihazda toplam 3 kamera bulunduğu aktarmaktadır. 

Redmi 8A sadece daha büyük bir ekran değil aynı zamanda daha büyük bir batarya elde edecek. TENAA, pil kapasitesinin 5000mAh olduğunu söylüyor. Telefon selefi gibi Android 9 Pie çalışır.

Boyutları 156.3 x 75.4 x 9.4 milimetre olarak verilmiş ve ağırlık 188 gramdır. Liste, siyah, kırmızı, mavi, pembe, beyaz, yeşil, mor, gri olarak geleceğini söylüyor, ancak yalnızca üç veya dört renk seçeneğinin mevcut olacağını biliyoruz.

Bütçe Dostu Redmi 8A TENAA'da Ortaya Çıktı

Buna ek olarak cihazın ön yüz tasarımı henüz kesinleşmemiş olsa da “su damlası” çentikli bir tasarımın cihazda yer alması bekleniyor. Telefonun sol çerçevesine baktığımızda ise çift SIM kart yuvaları bizi karşılarken sol tarafa geldiğimizde bir güç düğmesi ve hemen üzerinde ses açma kapama düğmeleri göze çarpıyor.

Ayrıca görüntülerde yer alan tek arka kamera, daha önceki sızıntılarda söylenen çift arka kamera konseptiyle kesin bir zıtlık oluşturuyor. Tabii ki bu noktada çift arka kamera kurulumuna sahip olan cihazın Redmi 8A değil, Redmi 8 olabileceği de söyleniyor.

Cihazın yakın bir tarihte resmi olarak duyurulması bekleniyor. Böylece tüm detaylı bilgileri de resmi tanıtımdan sonra öğrenebiliriz.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!