Tiktok Takipçi Satın Al

Reddit, TikTok Rakibi Dubsmash’ı Satın Aldı

Dubsmash kendi markasını ve kimliğini korurken, video oluşturma araçları Reddit‘e entegre edilecek.

Reddit, TikTok’un en önemli rakiplerinden biri olan Dubsmash’i satın aldı. Kısa biçimli video platformu, çeşitli içerik oluşturucuları yükseltmesiyle tanınıyor ve yakında Reddit ile entegre edilecek.

Reddit, Dubmash’i Bünyesine Ekliyor


Reddit, Dubsmash’i satın aldığını resmi Reddit blogu Upvoted’deki bir gönderide duyurdu. Satın almaya rağmen Dubsmash kendi markasını ve kimliğini koruyacak.

Dubmash ilk olarak 2015 yılında bir dudak senkronizasyonu uygulaması olarak ortaya çıktı. Başlangıçta platform bu videoları paylaşmanın bir yolunu sunmadı; o sadece bir yaratma aracıydı. TikTok’un 2017’deki başarısını gördükten sonra Dubsmash, kendisini sosyal bir platform olarak yeniden inşa etmeye karar verdi. O zamandan beri TikTok’a sağlam bir alternatif olduğu kanıtlandı.

Reddit, satın alma işleminin arkasındaki nedene gelince, Dubsmash’in topluluk odaklı platformunun Reddit’in değerleriyle uyumlu olduğunu belirterek şunları söyledi:

İlgili Makaleler

Dubsmash’in misyonu sosyal platformlar arasında benzersizdir ve Reddit’in kendi misyonu olan topluluk ve dünyadaki herkese ait olma misyonuyla uyumludur. Reddit, İnternette başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz içerikler için bir yer olduğu gibi, Dubsmash sosyal medyada yeterince temsil edilmeyen içerik oluşturucular ve kullanıcılar için hoş bir platform sağlar.

Reddit, TikTok Rakibi Dubsmash'ı Satın Aldı

Reddit daha sonra ABD’deki tüm siyah gençlerin yaklaşık yüzde 25’inin Dubmash kullandığını ve kadınların yaklaşık yüzde 70’ini oluşturduğunu söyledi. Dubmash ayrıca her ay yayınlanan yaklaşık bir milyar video görüyor ve bu da kullanıcılarının bağlılığını gösteriyor.

Dubmash’ın video yapım araçları da Reddit’e entegre edilecek ve bu da şüphesiz ki gelecekte Reddit deneyimini değiştirecek. Reddit ilk olarak 2017’de yerel videolar yayınladı ve o zamandan beri platformda oluşturulan video sayısının 2020’de ikiye katlandığını gördü.

Reddit’in Dubmash’i satın alması, Reddit’in bazı topluluklarını rahatsız eden nefret söylemi geçmişi göz önüne alındığında, bazılarına tuhaf görünebilir. Platform, geçmişte nefret söylemi ve ırkçılığı ele aldığı için ağır şekilde eleştirilmişti.

Haziran 2020’de moderatörler , Reddit CEO’su Steve Huffman’a Huffman’ı nefret söylemi konusunda harekete geçmeye çağıran açık bir blog kaleme aldı. Platform cevap içeriği politikasında değişiklikler yaparak. Ayrıca Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın siyah bir adayla değiştirilmesini isteyen istifasını da duyurdu.

Şimdi Neler Olacak?

Dubmash, Reddit ile entegre olacağına göre, Reddit TikTok’u devirmek için yarışa katılabilecek. Reddit, platformundaki kullanıcı sayısında zaten bir artış gördü, bu yüzden gerçek bir tehdit olabilir.

Reddit, Reels’ı zaten duyurmuş olan Instagram ile birlikte kısa biçimli video yarışmasına katılacak. Instagram, TikTok ile rekabet edebilmek için özellikle Reels’ı başlattı ve hatta platformda TikTok benzeri klipler için özel bir bölüm ekledi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu