Tiktok Takipçi Satın Al

Realme’nin 2020 Yılının İlk Yarı Sonuçları Açıklandı

Realme 2020 ilk yarı yıl sonuçlarını açıkladı. Realme, 2020 yılının ilk yarısı için rakam ve istatistiklerini duyurdu.

En son kullanıcı rakamlarına göre yılın ilk yarısında kullanıcılarına 15 milyon daha ekleyen Şirket, Counterpoint Research ve IDC’ye göre bugün Tayland, Hindistan, Kamboçya, Mısır, Myanmar, Filipinler, Ukrayna, Endonezya ve Vietnam’da ilk 5 akıllı telefon markası arasına girmiş durumda. Realme, perakende pazarlarında X50 Pro 5G’den başlayarak 5G ürünlerini tanıtmaya odaklanıyor. Hindistan’da ilk 5G özellikli amiral gemisi telefonu, Tayland’ın da ilk 5G telefonunu pazara sunan şirket ayrıca Kamboçya’nın 1.000 USD altında ilk 5G telefonunu da piyasaya sürdü.

Realme’de Büyüme Mevcut


2020’nin ikinci çeyreğinde yüzde 11 büyüme kaydeden Realme, bu dönemde çift haneli pozitif rakam kaydeden tek büyük marka oldu. Şirket, Counterpoint tarafından da dört çeyrek üst üste dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası seçildi. Counterpoint, 2020’nin birinci çeyreğinde yüzde 157 büyüme kaydeden şirketin pazarda pozitif büyüme kaydeden iki markadan biri olduğunu bildirdi.

Realme'nin 2020 Yılının İlk Yarı Sonuçları Açıklandı

2020’de ‘Akıllı Telefon + AIoT’ olmak üzere çift odaklı bir stratejiyi hayata geçiren şirket, zorlu ekonomik ortama ragmen bu girişimde ortaya konan hedefleri başarıyla karşıladı. Şirket 2020 yılında 50’nin üzerinde ve 2021 yılında da 100’ün üzerinde AIoT ürününü piyasaya sürme yolunda ilerliyor.

Realme, kendi AIoT stratejisini “N” akıllı aksesuar çeşitleri ile desteklenen dört temel cihaz grubu (hoparlör, kulaklık, TV ve saatler) ile tamamlanan bir çekirdek ürüne (akıllı telefon) atıfta bulunan “1+4+N” girişimi olarak tanımlıyor. Canalys adlı araştırma şirketinin raporuna göre Realme, Hindistan’da akıllı kişisel ses pazarına yeni girmiş olmasına rağmen, 2020’nin ilk çeyreğinde pazar payı açısından bu ülkede üçüncü sırada yer aldı.

Realme'nin 2020 Yılının İlk Yarı Sonuçları Açıklandı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu