Tiktok Takipçi Satın Al

Realme ilk Çeyrek Rakamlarını Açıkladı

Dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası realme, dünya genelinde 35 milyon kullanıcıya ulaşarak, son dört ay içerisinde 10 milyon akıllı telefon sattı.

Dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası realme, dünya genelinde 35 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu, realme’nin hızlı büyüme sürecindeki 2020 yılının ilk çeyreğinde (Counterpoint) küresel akıllı telefon sevkiyatları araştırmasına göre dünya sıralamasında 7. sıradaki yerini korumadan sonraki bir başka önemli başarısı olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz ocak ayı sonunda küresel kullanıcı sayısı 25 milyona ulaşan realme, büyüme ivmesini sürekli hızlandırarak sadece 4 ay içerisinde dünya genelinde 10 milyon kullanıcı daha kazandı.

Sektördeki olumsuzluklara rağmen bir önceki yıla göre %157 sevkiyat büyümesi


2019’un üçüncü çeyreğinde, realme ilk defa ‘İlk 7 akıllı telefon markası’ndan biri oldu. CounterpointResearch’ün 2020 Yılı Akıllı Telefon Satışları Pazar Payı araştırmasına göre, realme küresel sıralamadaki yerini korudu ve dünyadaki ilk 7 marka arasındaki yerini güçlendirdi. 2019’un ilk çeyreğindeki performansıyla karşılaştırıldığında, realme’nin geçen seneye oranla sevkiyatı %157 artış gösterdi ve dünya genelinde birinci oldu. Diğer taraftan, küresel akıllı telefon pazarı 2020 yılının ilk çeyreğinde en hızlı düşüşünü yaşadı. Ancak, bu düşüşe rağmen realme, “büyüme sağlayan” iki büyük markadan biri oldu.(Küresel Akıllı Telefon Satışları 300 Milyonun Altında)

realme salgın nedeniyle yaşanan tüm olumsuzluklara ve teknoloji sektörünün yüzde 31’lik satış kaybına rağmen Türkiye’de yüzde 40 büyüme kaydederek bir ilke imza attı.

Realme ilk Çeyrek Rakamlarını Açıkladı

Tüketici tercihlerine uygun ürünler

Dünya genelinde akıllı telefon satışları giderek artan realme ürünleri tüketiciler tarafından tanınmaya başlandı. 2020’nin ilk çeyreğinde sadece 4 ay içerisinde satışlar 10 milyon artarak, realme’nin “hafif varlıklar, kısa kanal yapıları ve kısmi e-ticaret” iş modelinin ayrılmaz bir parçası olarak satışlarda yüzde 40’lık bir büyüme oranı elde etti. realme, aynı zamanda pazarda yaşanan değişikliklere aktif olarak yanıt verdi ve dünya genelindeki birçok pazarda kanal stratejilerini sürekli olarak geliştirdi. Şirket, 2020 yılında tüketicilere daha doğru bir şekilde ulaşmak için çevrimiçi ve çevrimdışı çok kanallı satış modelini daha da geliştirmeyi ve hızlı büyüme için sürdürülebilir bir ivme sağlamayı planlıyor.

realme akıllı telefon ürünleri dünya çapında genç tüketiciler tarafından benimsendi ve birçok özel satış gününde en çok satan ürünler haline geldi. Çin’de gerçekleştirilen “Double 11” festivalindeki satış sonuçlarına göre realme, e-ticaret platformlarının önceki satış rekorunu sadece 7 dakika içinde kırdı. Ayrıca, Avrupa’daki “Black Friday” festivalinin ilk gününde realme X2 Pro, Amazon İspanya’da hem satış hem de satılan ürün sayısında ilk sırada yer aldı. Endonezya’da realme, e-ticaret platformu Lazada’da sadece 21 dakika içerisinde yaklaşık 40 bin adet satış yaparak aynı günde toplam telefon satışları, tek ürün satışları ve en hızlı satış büyümesinin şampiyonu oldu. Bu yüksek performans realme’nin genç tüketicilere yoğunlaşan, hedef tüketicilerin tercihlerini derinden anlayan ve müşterileri memnun etmek için ürünleri özelleştirmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan yaklaşımından kaynaklanıyor.

Realme ilk Çeyrek Rakamlarını Açıkladı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu