Tiktok Takipçi Satın Al

Rainbow Six Siege’e Topluluk Pazarı Geliyor: İşte Detaylar

Oyuncular artık Rainbow Six Siege'de R6 kredilerini kullanarak Counter-Strike 2 oyunundaki gibi kozmetik ürünleri alıp satabilecek.

Oyuncular artık Rainbow Six Siege’de R6 kredilerini kullanarak Counter-Strike 2 oyunundaki gibi kozmetik ürünleri alıp satabilecek. Ubisoft, Rainbow Six Siege’nin Counter-Strike ile olan benzerliklerinin sadece 5’e 5 takım boyutları ve bomba kurallarıyla sınırlı kalmadığını, Valve’nin taktiksel FPS oyunuyla özdeşleşmiş bir özelliği kendi oyununda sunmak üzere olduğunu duyurdu.

Topluluk pazarı yapılan bir sunumda resmi olarak duyuruldu, Ubisoft, Rainbow Six Siege Marketplace olarak adlandırılan web sitesinin, oyuncuların oyun içi kozmetik ürünleri (silah skinleri vb.) diğer oyuncularla alıp satabileceği bir platform olacağını belirtti. Pazar yerine bir tarayıcıdan ve mobil cihazlardan erişilebileceği ifade edildi, ancak Rainbow Six Siege istemci kendisiyle veya Ubisoft Connect uygulamasıyla entegrasyonu satış pazarı tarafına ilişkin herhangi bir bilgi verilmedi.

Rainbow Six Siege Topluluk Pazarı


Rainbow Six Siege'e Topluluk Pazarı Geliyor: İşte Detaylar

Platform üzerindeki tüm işlemler, Siege’in 5 ila 100 dolar arasında değişen paketlerde satılan premium para birimi R6 Kredileri üzerinden yapılacak. Oyuncuların ürünlere kendi fiyatlarını belirleyip belirlemeyeceği veya kozmetik ürünlerin sabit bir değeri olup olmayacağı henüz belirsiz. Teorik olarak, Rainbow Six Siege pazarının Ubisoft’un NFT girişimi Quartz ile hiçbir bağlantısı olmayacak. Ubisoft, beta aşamasıyla Rainbow Six Siege topluluk pazarını tam olarak 2024’te duyurmanın planlarını yapmaktadır.

Counter-Strike 2 eşya pazarı, 2013 yılında başlatıldığında oyun hakkında büyük bir ilgi uyandırdı ve Valve ve rekabetçi topluluğu için memnuniyetle karşılanan bir gelişmeydi. Ancak, pazar aynı zamanda Valve ve rekabetçi topluluk için hoş olmayan sorunları da beraberinde getirdi: kumar ve maç düzeltme skandalları. Bunun mümkün olmasının sebebi, oyun etrafında gelişen ve otomatikleştirilmiş Steam işlem botları kullanarak işlemleri onaylayan üçüncü taraf gri bir pazardı. Ubisoft henüz bu sorunların nasıl ele alınabileceğini açıklamadı. Şirket, işlemlerin R6 Kredileriyle sınırlı olduğunu söylüyor, ancak bir ticaret sistemi varsa, gri pazar oluşabilir.

Rainbow Six Siege'e Topluluk Pazarı Geliyor: İşte Detaylar

Rainbow Six Siege topluluğu Counter-Strike 2 topluluğu kadar kozmetik koleksiyonlarına veya nadirliklere hevesli değil, ancak pazar yerinin büyük bir olay haline gelebileceğini düşünüyoruz. CS2 oyuncuları size, CS: GO pazarının açılmasından sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını söyleyeceklerdir, hem iyisi hem de kötüsüyle.

Uzun süre Rainbow Six Siege oynayan milyonlarca oyuncu, ani bir şekilde değer kazanabilecek sekiz yıllık silah tasarımları ve operatör kıyafetlerine sahiptir. Aynı zamanda Steam üzerinde büyük bir ödeme almak, bir sonraki büyük video oyun alışverişinizin bedava olması anlamına gelir. Rainbow Six Siege pazarından büyük bir ödeme sadece diğer Rainbow Six Siege kozmetiklerini satın almak için kullanılan kredileri size verebilir. Bu nedenle gri pazarların geçerliliğinin büyük bir etkisi olabileceğini görebilirsiniz. 2019 yılında Valve, CS: GO üzerinden gerçekleştirilen karmaşık bir para aklama planıyla mücadele etmek amacıyla takas üzerindeki yeni sınırlamaları belirlemek zorunda kaldı. Detaylar paylaştıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Tuğrul Gökçe Kızıl

Uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisi. Teknoloji ve oyun tutkunu! Ayrıca LEGO yapar ve bozar...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu