Tiktok Takipçi Satın Al

Qualcomm’dan Ses Sistemleri İçin Yeni CHIP Set

Yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve keşiflerle 30 yıldır teknoloji dünyasına yön veren Qualcomm, Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde imza attığı yenilikleri açıklamaya devam ediyor.

Qualcomm, Barcelona Mobil Dünya Kongresi’nde en yeni kablosuz kulaklıklarını, Qualcomm QCC5100 ve QCC302x serisi ve ultra düşük kuvvetli Bluetooth audio SoCleri ve işitilebilir cihazlarını vitrine çıkardı.


Şimdi 10’dan fazla üründe ulaşılabilir olan bu SoC’ler, daha fazla tüketicinin ve ses cihazları meraklılarının sağlam, düşük gecikmeli ve yüksek kaliteli kablosuz audio deneyimlerinden faydalanması demek. QCC5100 ve QCC302x serileri Bluetooth teknolojisi üzerinden devamlı, yüksek kalitede ses akışını veren aptX HD, aptX audio teknolojilerini ve arka plandan gelen gürültüyle eko feedback’ini azalmak için tasarlanan Qualcomm cVc gürültü engelleme teknolojisini destekleyerek daha açık, anlaşılabilir bir sesli arama deneyimi sunuyor. Qualcomm TrueWireless Stereo teknolojisi aynı zamanda kablosuz aramalar yaparken daha güçlü bağlantıyı, müzik dinlerken kulaklıklar arası daha kolay eşlemeyi ve pil ömrünü uzatan daha dengeli güç dağıtımını sağlayacak şekilde tasarlandı.

Qualcomm sağlam adımlar atmaya devam ediyor

Qualcomm'dan Ses Sistemleri İçin Yeni CHIP Set

Qualcomm Technologies Ürün Pazarlama Kıdemli Yöneticisi Chris Havell, “Gerçek kablosuz teknolojinin liderleri olarak, wireless audio alanında kurup geliştirdiğimiz yeniliklerin ününden gurur duyuyoruz. Tüm dünyada daha fazla kullanıcının kablolarla boğulmadan gittikleri hemen her yerde yüksek netlikte bir ses kalitesiyle müzik dinleme keyfi yaşatacak, sağlam tasarımlı ve uygun maliyetli bu çözüm için heyecanlıyız.”

QCC5100 serileri güçlü, kapsamlı biçimde programlanabilen, dört çekirdekli işlemci ve daha önceki SoC’larımıza göre yüksek derecede farklılaştırılmış kulaklıklarımız ve ses ürünlerimiz için eşi benzeri olmayan güç tüketimi etkinliği özelliklerini içeriyor. Bu SoC’ler zengin özellikli kablosuz kulaklıkların neredeyse tüm gün boyunca, 10 saate kadar 65mAhr pille çalışabilmesini sağlıyor. QCC302 serisi ayarlanabilir 32-bit DSP içeren güçlü üç çekirdekli işlemcisi ve iki programlı 32-bit uygulama işlemcisi alt sistemine sahip. Bu da yenilikçilik için tasarım ve esneklik özgürlüğü veriyor. Özellikle standart kulaklık kablolarını telefon tasarımlarından kaldırmış olan telefon üreticileri için birebir.

Nain Inc. kurucusu ve CEO’su Kentaro Yamamoto, “Qualcomm Technologies’le yıllardır yakın olarak çalışıyoruz, buna Qualcomm Extension program da dahil ve sağlayabildiğimiz üstün ses deneyimini Qualcomm’un devamlı yakın desteğine borçluyuz. Tüketiciler ve iş kullanıcıları için ZEENY TWS baz alınan QCC3026 ile kablosuz ses deneyiminde çıtayı yükseltmekten dolayı heyecan duyuyoruz.”

QCC5100 ve QCC302x serilerini destekleyeceği duyurulan diğer üreticiler ve cihazları:

  • Cleer, Inc. ALLY Plus True Wireless Noise Cancelling Headphone
  • Cleer Inc. FLOW II
  • Mobvoi TicPods Free
  • Mavin Air-X
  • OPPO O-Free
  • Jabra Elite 85h
  • CrazyBaby Nano 1S
  • FUNCL AI
  • NAIN ZEENY TWS
  • ZERO AUDIO TWZ-1000
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu